Msza Święta w intencji Ojczyzny

W dniu 13.11.2017 r. o godz. 18.30 w kościele Ojców Jezuitów, z udziałem III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, była celebrowana Msza Święta w intencji Ojczyzny.
W animacji liturgicznej Mszy św. wystąpiła schola liturgiczna III LO w składzie :
1. Aleksander Pastuszyński II f - muzyka
2. Martyna Krasoń II e - trąbka
3. Jakub Krasoń II e - gitara
4. Dominika Kacperska III c - śpiew
5. Anna Druszcz II a - śpiew
6. Sylwia Ceranka II a - śpiew
7. Oliwia Łubowska II a - śpiew
8. Milena Pawlak II d - śpiew
Funkcje lektorów pełnili : Andrzej Ksyt i Piotr Ksyt z II e.
Michał Zelcer z klasy I c przepięknie recytował wiersz K. Baczyńskiego "Rodzicom"
Powagi uroczystości dodała obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły w składzie: Patrycja Wojciechowska, Marianna Gabrych, Filip Zieliński.
Opiekę nad przygotowaniem i przebiegiem tej doniosłej Uroczystości patriotycznej pełniła  s. Stanisława Buksa.
Uczestników celebracji zachwyciły artystyczne umiejętności wokalistów i instrumentalistów, czego dali wyraz w licznych gratulacjach, słowach podziwu, wdzięczności, uznania, podkreślając podniosłość wydarzenia, anielskość głosów i modlitewną zadumę.