Otrzęsiny 2016

DSC_0562
Dnia 30 września po raz kolejny w naszej szkole miały miejsce Otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić, czy Komisja Rekrutacyjna podjęła słuszne decyzje w sprawie przyjęcia do grona uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb. nowych pierwszoklasistów.
Podczas Otrzęsin uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, aby oficjalnie zostać włączonymi do społeczności naszej szkoły.
Pierwszoklasiści zmagali się w 6 konkurencjach. Pierwszą był quiz wiedzy o szkole, obejmujący szeroki zakres pytań, począwszy od daty jej założenia, przez podanie imion pań woźnych, aż do ilości schodów w budynku szkoły. Drugą konkurencją było odegranie scenki po uprzednim wylosowaniu fragmentu wierszy słynnych polskich pisarzy. Następnie nastąpiły zmagania sprawnościowe, czyli wyławianie cukierków z miski wypełnionej kiślem, czy wypicie mleka z kubka, naturalnie bez użycia rąk. Tu nasi najmłodsi koledzy wykazali się niezwykłym sprytem i pomysłowością. W kolejnej konkurencji uczniowie zmierzyli się z narysowaniem portretu swojego wychowawcy, mając zawiązane oczy, a jedyną pomocą były podpowiedzi kolegów. Nieocenione okazały się wodze ich fantazji … Na koniec przedstawiciele klas musieli ogolić balona.
W zmaganiach pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy I F, drugie uczniowie klasy I A, zaś trzecie uczniowie z klasy I C.