Otrzęsiny 2023

5 października 2023 roku, uczniowie klas pierwszych stali sie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
W czasie przygotowanych przez Samorząd Uczniowski otrzęsin wszystkie klasy I-sze wykazały się ogromną kreatywnością, pomysłowością i wieloma innymi zdolnościami wykonując zadania zlecone im przez starszych kolegów, np. zdobycie autografu od nauczyciela, zrobienie zdjęcia z maturzystą, policzenia schodów w budynku szkoły (ćwiczenie matematyczno- ruchowe) itp.
W programie uroczystości był pokaz mody - mogliśmy podziwiać najmłodszych licealistów w strojach Kowbojów, Indian, Smerfów czy Wróżek przedstawiających scenki kabaretowe z lektur ze szkoły podstawowej (Akademia pana Kleksa, Dziady, Pan Tadeusz, Quo vadis) oraz odpowiadających na pytania z wiedzy o szkole.
Nie obyło się bez malowania portretu wychowawcy, twistera oraz uroczystego ślubowania.
Na koniec, tradycyjnie już, odtańczono belgijkę i kowbojkę.
Oprócz dużej dawki humoru nie zabrakło także   odrobiny  rywalizacji - klasy I a,b,c,d walczyły o główną nagrodę, czyli dni bez pytania dla całej klasy.
Ostatecznie, w ocenie jury oraz w wyniku głosowania publiczności, zwyciężyła klasa I c, zdobywając 2 dni bez pytania, zaś pozostałe klasy, czyli I a,b,d otrzymały po 1 dniu bez pytania.