Otwarta Firma

3 kwietnia 2023 roku podczas zajęć w ramach programu „Otwarta Firma” uczniowie klasy IIIa i IIId mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności.

Te informacje w rzetelny sposób przekazał nasz specjalny gość - pani Maja Lewandowska, lekarz weterynarii, założycielka jednej z piotrkowskich przychodni „PRZY STRAŻY”.
Po części teoretycznej i poznaniu ekonomicznych aspektów zawodu weterynarza licealiści zadawali pytania na temat swoich własnych pupili. Pani doktor rozwiała wszystkie ich wątpliwości, a jako osoba bardzo wrażliwa na losy zwierząt, kochająca je od najmłodszych lat i wykonująca zawód swoich marzeń, poruszyła także bardzo trudny temat eutanazji zwierząt i sposobów radzenia sobie z emocjami w przypadku konieczności wykonywania takich zabiegów.
Pozostawiła też ważne przesłanie: by młodzi ludzie dokonywali wyboru ścieżki zawodowej w zgodzie ze swoją pasją. Przyjacielskie podejście pani doktor, Jej ogromna empatia i wiedza sprawiły, że młodzież śmiało zadawała pytania, na które otrzymała wyczerpujące odpowiedzi.
Bardzo dziękujemy za chęć podzielenia się z nami swoją pasją i doświadczeniem!