III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Dominiką Lamch

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
W dniu 9 lutego br. nasi licealiści otrzymali solidną porcję wiedzy na temat studiów informatycznych od absolwentki III LO pani Dominiki Lamch.
Po ukończeniu Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej na Politechnice Łódzkiej podjęła ona pracę na stanowisku UX/UI designera, projektując głównie gry i aplikacje przeznaczone na gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość (AR).
Wszystkich zebranych na prelekcji uczniów szczegółowo zapoznała zarówno z przebiegiem jej studiów, jak i ze specyfiką wykonywanej profesji, a następnie odpowiadała na wszelkie intrygujące ich pytania.
Głęboko wierzymy, iż spotkanie z panią Dominiką Lamch będzie motywacją dla tych, którzy pragną realizować się w branży informatycznej i za jej przykładem poszerzą grono specjalistów IT w Polsce i na świecie. Jak mawia amerykański inwestor i autor poczytnych książek motywacyjnych, Robert Kiyosaki, "Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł".
 
powrót