Sukcesy sportowe Mai Kaflak

Maja Kaflak, uczennica klasy Ib,od wielu lat poświęca się swojej pasji, jaką jest kolarstwo.
Swą przygodę ze ściganiem się zaczynała wiele lat temu w lokalnych zawodach m.in. Uszczyn Duathlon Kids, strażackie 998 w Moszczenicy, wygrywając lub zajmując miejsca na podium. Na jednym z takich zawodów poznała trenera Rafała Marchwińskiego, który w ramach Stowarzyszenia TRI Aktywny Piotrków prowadził szkółkę kolarską Velo Speed (obecnie działa pod nazwą MKK Velo Speed).
W pierwszych swoich poważnych zawodach (rajdach MTB oraz w wyścigach szosowych) uczestniczyła po uzyskaniu licencji PZKol w kategorii wiekowej młodziczki. Jednak udział w zawodach na welodromie w Łodzi w 2021 r. sprawił, że pokochała tor kolarski.
Od tej pory skupia swoje sportowe zaangażowanie na doskonaleniu się w dyscyplinach torowych. Obecnie Maja jest zawodniczką Klubu Sportowego Społem Łódź, w którym odbywa zajęcia pod okiem trenera Jacka Grudnia.

Do jej dotychczasowych istotnych osiągnięć należą
W UBIEGŁYM SEZONIE:
UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W KOLARSTWIE TOROWYM W KATEGORII JUNIORKA MŁODSZA (27-30 LIPCA 2023 NA TORZE KOLARSKIM ARENA PRUSZKÓW)
WYŚCIG DRUŻYNOWY – 2 MIEJSCE
SPRINT DRUŻYNOWY  – 3 MIEJSCE
SPRINT (INDYWIDUALNIE) – 5 MIEJSCE
KEIRIN (INDYWIDUALNIE) – 5 MIEJSCE

W BIEŻĄCYM SEZONIE:
UDZIAŁ W ZAWODACH W RANDZE O PUCHAR POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM W KATEGORII JUNIORKA MŁODSZA (28-29 MAJA 2024 NA TORZE KOLARSKIM W ŁODZI)
SPRINT (INDYWIDUALNIE) – 2 MIEJSCE (najlepsze miejsce zawodów zawodniczki z województwa łódzkiego)
SPRINT DRUŻYNOWY  - 3 MIEJSCE
UDZIAŁ W ZAWODACH W RANDZE O PUCHAR POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM  W KATEGORII JUNIORKA MŁODSZA (8-9 CZERWCA 2024 NA TORZE KOLARSKIM W KALISZU)