Światowy Dzień Filozofii

16 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Filozofii, a więc święto, którego celem jest pobudzenie krytycznego myślenia i dyskusji filozoficznej.
W naszej szkole oczywiście nie mogło w tym Dniu zabraknąć wyzwań filozoficznych, bo zagadnienia dotyczące egzystencji ludzkiej są stałym elementem prowadzonych z naszej szkole zajęć z różnych przedmiotów, w tym także lekcji filozofii i etyki.
Już po przekroczeniu progu szkoły można było poczuć ducha filozoficznego. Każdy mógł wylosować myśl filozoficzną do refleksji, odbył się turniej w grę planszową online poświęconą jońskim filozofom przyrody, a także można było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quizy i zagadki filozoficzne.
Zorganizowano także dwa konkursy- plastyczny i literacki, ale ich wyniki poznamy dopiero w grudniu. Mamy nadzieję, że ten dzień stał się dla wszystkim okazją do zatrzymania się na chwilę w tym naszym codziennym biegu i skłonił do refleksji nad życiem, światem i człowiekiem.