Uczniowie 3c w półfinale konkursu Solve for Tomorrow

SFT III LO Piotrkow Tryb
Grupa uczniów z klasy 3c w składzie: Antoni Karbowiak, Jan Wira, Kamil Patury, Bartosz Balcerzyk zakwalifikowała się do półfinału konkursu "Solve for Tomorrow" firmy Samsung.
Spośród 252 projektów zgłoszonych z całej Polski wyłoniono 30 najlepszych.
Nasi uczniowie zgłosili projekt w jednej z kategorii konkursowych czyli "bezpieczeństwo".  Ich wyzwaniem jest poprawa warunków na przystanku autobusowym, tak aby był on bardziej przyjazny dla środowiska i zapewniał komfort oczekującym na autobus osobom, zwłaszcza w trudnych zimowych warunkach.
Przystanki autobusowe odgrywają kluczową rolę w systemie transportu publicznego, stanowiąc ważny punkt wymiany pasażerów. Są one często wykorzystywane przez uczniów, pracowników oraz inne grupy społeczne, co czyni ich dostępność i jakość istotnymi czynnikami w poprawie dostępu do edukacji i miejsc pracy.
Nowoczesne przystanki autobusowe mogą odegrać istotną rolę w promowaniu zrównoważonego transportu publicznego. Poprawa warunków na przystanku może zachęcić więcej osób do korzystania z autobusów zamiast samochodów, co zmniejszy emisje spalin i korzystnie wpłynie na jakość powietrza.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, pomocnej w dalszym etapie konkursu

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu naszych uczniów.