URODZINY SŁOWACKIEGO

Juliusz_Słowacki_1
W poniedziałek 5 września obchodzić będziemy 207 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły, Juliusza Słowackiego. Z tej okazji, zgodnie z tradycją, każda klasa przygotowuje tort dla Juliusza. Może on być wypiekiem własnym lub profesjonalnym (należy jednak pamiętać, że za tort robiony samodzielnie nagroda jest nieco większa).
Do tortu każda klasa ma dołączyć propozycję nazwy dla swojego wypieku (oczywiście ważne jest, by była powiązana z jego formą). Nazwa ta ma się składać z 2-3 słów i nawiązywać do kwiatów związanych z twórczością Słowackiego (np. torcik różany, tort stokrotkowy).
Na przyjęciu urodzinowym Juliusza nie obowiązują stroje galowe, ale mile widziane są stroje z epoki, utrzymane w stylu romantycznym. Uczniowie w najciekawszych przebraniach mogą liczyć na indywidualne nagrody. Każdy z gości ma też mieć różę w formie kotylionu, biżuterii, elementów makijażu, fryzury itp.

Torty oceniane będą zarówno przez jury jak i wszystkich nauczycieli. Każdy z nauczycieli odda jeden głos na wybrany przez siebie tort, jury będzie zaś oceniać pomysłowość i oryginalność wykonania wypieków, opierając się na wrażeniach estetycznych i prezentacji tortu, dokonanej przez przedstawicieli klasy, uwzględni również, czy uczniowie danej klasy są przebrani i czy mają róże.

Przypominamy również, że wszystkie klasy powinny mieć noże do pokrojenia tortu oraz jednorazowe talerzyki i sztućce dla wszystkich osób z klasy, wychowawców oraz innych nauczycieli i pracowników szkoły, których będą chciały poczęstować swoim wypiekiem.