WYCIECZKA DO GOETHE INSTITUT W WARSZAWIE

24 lutego odbyła się wycieczka do Goethe Institut w Warszawie, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. uczący się języka niemieckiego. Opiekunami grupy były p. Anna Osińska i p. Agnieszka Pluta-Kopertowska.
Celem wycieczki było przede wszystkim szlifowanie umiejętności językowych oraz poznawanie kultury Niemiec. Zajęcia zaczęły się od wykładu w języku niemieckim, a następnie uczestnicy wykonywali interaktywne ćwiczenia ściśle związane ze zbiorem biblioteki instytutu. Po wykonaniu zadania do dyspozycji uczniów był czas wolny, który przeznaczyli na poznawanie zasobów instytutu takich jak gry planszowe, filmy, czasopisma itp. Kolejnym punktem wycieczki był Sejm oraz Stare Miasto. Niewątpliwie nabyta tam wiedza zostanie z uczestnikami na długo.