XXXI Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego

20160609_183300
XXXI Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego odbył się we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016, w dniach 9-11 czerwca 2016 r. Na Zlocie​ naszą​ szkołę reprezentowały Patrycja Sikora, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego​ i​ Zuzanna Ćwiklińska z klasy II A​ oraz​​ Pani​ Małgorzata Perucka, opiekun delegacji.
Trzydniowy Zlot obfitował w ciekawe przedsięwzięcia. Odbyły się konkursy Wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego i Konkurs recytatorski oraz liczne atrakcje kulturalne: spacer po Ostrowie Tumskim, zwiedzanie panoramy racławickiej, złożenie kwiatów pod pomnikiem Patrona w parku Juliusza Słowackiego oraz Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej, wizyta w Ossolineum, gdzie odbył się wykład na temat życia poetów Fredry i Mickiewicza oraz obyczajowości romantyzmu i warsztaty plastyczne, można tam było również podziwiać rękopis "Pana Tadeusza, zwiedzanie wystawy  "W salonie romantycznym" w muzeum Adama Mickiewicza oraz wystaw stałych i czasowych, m. in. "Modna i już. Moda w PRL" w Muzeum Narodowym. Jak widać nie było było czasu się nudzić.
​W Konkursach Wiedzy o Patronie i Recytatorskim nasze uczennice, tradycyjnie, odniosły sukcesy.Zuzanna Ćwiklińska otrzymała wyróżnienie w II etapie Konkursu Wiedzy o Patronie​ ​a​ ​​Patrycja Sikora wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w kategorii poezji śpiewanej, wykonaniem autorskiego opracowania fragmentu poematu "Godzina myśli" Juliusza Słowackiego.
Kultywując chlubną tradycję spotkań Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego zainaugurowaliśmy czwarte dziesięciolecie od Wrocławia, miejsca magicznego, w którym wszystko się zaczęło...