Zajęcia na Politechnice Częstochowskiej

16406651_1397403830291152_6648936155897261044_n
"Po profilu biologiczno-chemicznym jedyną interesującą drogą kształcenia stanowią studia medyczne" – bardziej mylnego, ale też i często powtarzanego stereotypu trudno doszukać się w głowach wielu ludzi. Ten absurdalny mit ostatecznie obalić mieli okazję uczniowie klasy IIF pod czujnym okiem swych opiekunów.
Dnia 6.02 b.r. uczniowie wraz ze swymi opiekunami udali się na Wydział Infrastruktury i Środowiska na Politechnice Częstochowskiej. Tam klasa IIF została zapoznana z ofertą edukacyjną uniwersytetu, a co najważniejsze - mogła empirycznie potwierdzić fakt, że biochemia jest naprawdę ciekawa a klasa, w której się znajdują, daje wiele możliwości kształcenia w dalszym życiu.
Uczniowie pod opieką i kierownictwem wykładowców oraz absolwentów uczelni, przy pomocy profesjonalnego ekwipunku próbowali swoich sił podczas izolacji DNA, prowadzenia reakcji elektroforezy, PCR. Te być może tajemnicze dla niektórych hasła tylko potwierdzają fakt, iż biologia to naprawdę rozległa dziedzina, kryjąca w sobie wiele interesujących zagadnień.
Uczniowie byli naprawdę zainteresowani poruszanymi zagadnieniami, co bezapelacyjnie potwierdzają fotografie.