III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. W XI edycji udział wzięło 17 uczniów z klas IIId, IId i Id.
Kolejny raz na portalu it-szkola.edu.pl odbywa się konkurs graficzny.
Żeby wziąć w nim udział uczniowie musieli spełnić szereg wymogów regulaminowych, w tym zaliczyć trzy kursy elearningowe z zakresu grafiki komputerowej.
15 listopada odbył się pierwszy etap Olimpiady Cyfrowej. W III Liceum swoją wiedzę i umiejętności sprawdzało 16 osób z klas IId i IIId. Do rywalizacji przystąpiło niemal 2000 uczniów z całego kraju. Miło nam poinformować, że wymagany próg minimum 80% poprawnych odpowiedzi osiągnęli: Adrian Warcholiński z klasy IIId oraz Radosław Piekarski i Jakub Reszka z klasy IId. Wyniki te sprawiły, że mamy 3 reprezentantów w gronie  383 uczetników II etapu olimpiady.
Z okazji Jublieuszu 60 lecia publikujemy zestwienie sukcesów uczniów naszej szkoły w konkursach/turniejach informatycznych, za lata 1999-2016.
24 maja w siedzibie Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Informatycznym "Najlepszy Uczniowski Program Komputerowy".
Uczniowie III LO nie mieli konkurencji w większości kategorii. Nagrodzeni zostali:
Kacper Szmigiel (klasa 2d) – I miejsce w kat. sterowników swobodnie programowalnych.
Kacper Szmigiel i Filip Dudek (klasa 2d) - I miejsce w kat. programów użytkowych.
Mateusz Kiełbasa (klasa 2d) oraz Damian Karbowiak (ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim) - I miejsce w kat. programów edukacyjnych.


Gratulujemy!
Dnia  15 i 16 lutego 2016 odbył się pierwszy szkolny turniej League of Legends. W turnieju udział wzięło 6 drużyn.  Mecze rozgrywane były w systemie BO1 (do jednej wygranej). W finale spotkały się „Serwis Konsumenta” i „BanTeemoPLZ”,.
Triumfowała drużyna „Serwis konsumenta”. W zwycięskiej drużynie grali Jakub „Uneatable” Pasek, Jakub „Reset” Reszka, Marcel „MerMonkey” Kozień, Michał „Phantasy” Karoliński i Krystian „Vidips” Baranowski.
Meczom towarzyszyły wielkie emocje. Rozgrywki obserwowała licznie zgromadzona publiczność.
Organizatorami byli Michał Karoliński i Marcel Kozień.
Polskie Towarzystwo Informatyczne jest organizatorem wielu konkursów dla uczniów. Często uczestniczą w nich uczniowie klas informatycznych III Liceum.
W Wielkim Konkursie Noworocznym udział wzięła Iza Sobczyk z klasy IIId. Zwyciężyła i wygrała cenne nagrody.
Zadanie polegało na ułożeniu puzli przedstawionych na cyfrowym obrazie (patrz zdjęcie) i przygotowanie krótkiego reportażu pokazującego w jaki sposób zostało wykonane zadanie układania obrazu. Iza poradziła znakomicie. Gratulujemy
Zapraszamy na fanpage Internet i co dalej?, gdzie PTI ogłasza różne konkursy i akcje.
Znane są już wyniki międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. W jubileuszowej, X edycji udział wzięło 18 uczniów z klas IIId i IId.
Zawody polegały na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych sprawdzających wiedzę z zakresu informatyki, jak również umiejętność rozwiązywania problemów logicznych. Kolejny raz poziomem oraz oryginalnością testów nikt nie powinien czuć się zawiedziony.
Najlepszy w szkole okazał się Łukasz Kretkiewicz z klasy IIId. Łukasz zdobył 99,75 pkt. Mimo dobrego wyniku może czuć duży niedosyt, gdyż zaledwie 0,25 pkt zabrakło do uzyskania statusu wyróżnienia w konkursie.
Na szkolnym podium znaleźli się również Artur Jakusek i Kamil Jędrzejczak, również z klasy IIId.
W tym dziale prezentować będziemy informacje związane z edukacją informatyczną. Akcje, konkursy, osiągnięcia.
W tej chwili zapraszamy do archiwum - kliknij

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Poniedziałek 15 kwietnia 2024

Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr

Na skróty

Galerie