"Lekcje z ZUS" – projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Dnia 3 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w projekcie "Lekcje z ZUS" organizowanym w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Z tej okazji gościliśmy w szkole koordynatorkę do spraw komunikacji społecznej i edukacji w ZUS panią MartęMarkun, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania Zakladu Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach tego projektu kształtowana jest świadomość młodzieży na temat ubezpieczeń społecznych, ucząc przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.  Lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży, a zorganizowane zostały przez panią Annę Krzysztofik i panią AgnieszkęKopertowską.