III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Rajd rowerowy z historią w tle

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Ostatni tydzień nauki w III LO mija pod znakiem sportu, więc tym bardziej w Dniu Aktywności Fizycznej (przypadającym na 22 czerwca) nie mogło zabraknąć kolejnej dyscypliny. Po tańcach, piłce nożnej i siatkowej oraz szachach przyszedł czas na kolarstwo. Kilkanaście osób wybrało się na wycieczkę łączącą wysiłek fizyczny z poznawaniem historii. 
Trasa wiodła od III LO do pałacu Bykowskich, potem na cmentarz ewangelicki w Jarostach, następnie do miejsca katastrofy kolejowej z 1962 roku. Ważnym punktem wyprawy było dotarcie do pomnika upamiętniającego egzekucję w Moszczenicy partyzantów w 1940 roku. Kulminacją rajdu był przejazd do kościoła św. Małgorzaty w Witowie (dawny klasztor Norbertanów). Na 36-cio kilometrowej trasie dodatkowymi atrakcjami były: błoto, pokrzywy, palące słońce i kleszcze.
powrót