WYSTĘP NASZEJ UCZENNICY W TEATRZE JARACZA W ŁODZI

Spektakl Irena Sendlerowa Sprawiedliwa
Julia Gruszka uczennica klasy I A wystąpiła wraz z Grupą "Kontra" Tomasza Balcerka w przedstawieniu upamiętniającym postać i dzieło wybitnej Polki Ireny Sendlerowej, która działąjąc w szeregach Organizacji "Żegota" uratowała w czasie okupacji niemieckiej ok. 2500 żydowskich dzieci.
Przedstawienie w którym wystapiła Julka Gruszka towarzyszyło uroczystościm Łódzkich Obchodów Miedzynarodowego Dnia Pamieci o Ofiarach Holokaustu zorganizowanych pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.Widowisko jest hołdem złożonym tej działaczce społecznej, uhonorowanej tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata – najwyższym odznaczeniem cywilnym nadawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie.
Foto: http://3wk.pl/pl/irena1/
Fragmenty spektaklu: