Zmarła Maria Jolanta Torka

MJT
Zmarła wieloletnia nauczycielka historii, naszego liceum Maria Jolanta Torka.
Ukończyła Uniwersytet Łódzki, Wydział Filozoficzno-Historyczny.
Pracowała początkowo w I Liceum im. Bolesława Chrobrego, a od 1973 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, w którym pracowała do emerytury w 1998 roku.
Niezwykle charyzmatyczna, spontaniczna, zarażająca uczniów swoim entuzjazmem. Uczyła oprócz historii także innych przedmiotów społecznych. Znana jako komendantka szczepu harcerskiego w III LO, twórczyni zespołu teatralnego „Spektator”, wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego.
Jej uczniowie uzyskiwali bardzo dobre wyniki w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Bardzo koleżeńska i spontaniczna.
Pozostanie  w pamięci uczniów i Grona Pedagogicznego jako wulkan optymizmu i osoba dzieląca się z innymi  swym zachwytem nad urodą świata. Jest niewątpliwie legendą  III LO.

Pogrzeb Marii Torki odbędzie się 19 września 2024 roku (czwartek) o godz.12.00.
Kaplica ul. Dąbrowska 71/81 w Tomaszowie Maz.