Długo oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników obrad jury Konkursu "Projekt z klasą" - niestety, nie znaleźliśmy się wśród grona tegorocznych zwycięzców (na około 700 zgłoszonych projektów nagrodzono 20) ale nasza kampania promująca projekt "Sarmackie wojaże" wsparta akcją głosowania uczniów naszego LO nie przeszła chyba bez echa i stanowi pewien etap zbierania doświadczeń na rok przyszły.
Julia Gruszka uczennica klasy I A wystąpiła wraz z Grupą "Kontra" Tomasza Balcerka w przedstawieniu upamiętniającym postać i dzieło wybitnej Polki Ireny Sendlerowej, która działąjąc w szeregach Organizacji "Żegota" uratowała w czasie okupacji niemieckiej ok. 2500 żydowskich dzieci.
Dnia 21.02.2017r (wtorek) obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Uroczystości zaplanowane są na 4 i 5 godzinę lekcyjną.
Do wzięcia udziału zobligowane są klasy 1 i 2 o profilu humanistycznym (A i B).
Przewidziane są konkursy i zabawy mające na celu propagowanie znajomości języka ojczystego wśród młodzieży.
17-02-2017

Zakochane III LO

Zapraszamy do zapoznania się z relacją filmową i fotograficzną z koncertu walentynkowego który odbył się w naszej szkole dnia 14.02
"Po profilu biologiczno-chemicznym jedyną interesującą drogą kształcenia stanowią studia medyczne" – bardziej mylnego, ale też i często powtarzanego stereotypu trudno doszukać się w głowach wielu ludzi. Ten absurdalny mit ostatecznie obalić mieli okazję uczniowie klasy IIF pod czujnym okiem swych opiekunów.
Uczennice klasy IA naszego LO przekazały prezenty dla dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim
8.lutego 2017 roku w XXXII liceum w Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie stołowym. Nasz rejon w kategorii dziewcząt reprezentowały zawodniczki I i III piotrkowskiego liceum. W zawodach startowało 12 drużyn.

W dniu 04.02.2017 odbył się szkolny rajd rowerowy. To już 2 z 4 zaplanowanych na ten rok szkolny rajdów.
Do pobrania regulamin XV Piotrkowskiego Zlotu Turystycznego - kliknij
Miesięcznik "Pespektywy" opublikował aktualny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych.
W rankingu notowanych jest 500 najlepszych szkół w kraju, którym w zależności od pozycji przyznawany jest honorowy tytuł  „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2017 będący potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół.
Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Społeczność naszego liceum ma powody do zadowolenia.
Praca naszych nauczycieli i uczniów zaowocowała 299 lokatą w rankingu. Dzięki temu z dumą prezentujemy "srebrną tarczę" - znak jakości III LO.
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Środa 01 maja 2024

Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja