22-06-2016

Bezpieczne wakacje

Młodzież, rodziców i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury artukułu na temat bezpiecznego wypoczynku - kliknij
Zachcemy również do zapoznania się z treścią ulotki przygotowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną - kliknij
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/17 - pobierz
Dnia 02.06.2016r.odbył się turniej drużyn PIERWSZEJ POMOCY MEDYCZNEJ organizowany w ramach akcji "Widzę - Reaguje 2016" i programu "Bezpieczne Miasto 2016"

Nasza drużyna w składzie:
1. Kinga Klimczak Ia
2. Marta Kozub Ia
3. Joanna Madejak Ic
4. Kinga Bernacka Ic
5. Aleksandra Bulińska Ib
oraz rezerwowi::
1. Natalia Jagodzińska Ib
2. Wiktor Barański If
3. Kinga Midera Ic

pod opieką nauczyciela edb - Mgr. Agnieszki Warakomskiej - Mikusek, zdobyła I miejsce wśród 13 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Piotrkowa Trybunaslkiego.
Gratulujemy!
Dnia 3 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.
Wśród atrakcji, mających zachęcić uczniów do wybrania naszej szkoły były m. in.: Międzyszkolny Turniej Szachowy, zabawy w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim, eksperymenty chemiczne i fizyczne czy też rozrywki sportowe. W Ogrodzie Juliusza posmakować można było pyszne potrawy z grilla.
Odbył się także konkurs ciast na najestetyczniej wykonane ciasto, przedstawiające motyw wakacyjny. Wygrała klasa I E. Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w przygotowaniach wszelkich atrakcji w tym dniu.

Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Salezjańskim Liceum w Łodzi odbyła się II edycja konkursu TURBOLANDESKUNDE. Nasze Liceum reprezentowały 3 uczennice klasy IIF: Marlena Godala, Aleksandra Łaska i Sylwia Roszuk. Do konkursu uczestniczki zostały przygotowane przez panią Anne Osińską.
Gratulujemy zaszczytnego II miejsca w eliminacjach regionalnych konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w nauce!
W godzinach 10:00-16:00 dnia 22 kwietnia 2016 roku w sali "Ikar" Instytutu Lotnictwa w Warszawie odbyła się Specjalna Konferencja Wiropłatowa zorganizowana z okazji 60-lecia rozpoczęcia produkcji śmigłowców w PZL-Świdnik. Zgromadziło się na niej wiele ważnych osobistości. Nie zabrakło również przedstawiciela z naszej szkoły - Mateusza Zielonki z klasy IB, który otrzymał specjalne zaproszenia od Zarządu Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Świdnik" S.A. jako dziennikarz wraz opiekunem magistrem Maciejem Pawłowskim.
Zapraszamy charytatywny piknik "Razem dla Julianny"
Komisja konkursowa rozstrzygnęła wyniki konkursu dotyczącego historii naszej szkoły oraz życia i twórczości jej patrona, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski.
Oto lista zwycięzców:
  • miejsce pierwsze Alicja Podgrodzka (kl. II A)
  • miejsce drugie Zuzanna Ćwiklińska (kl. IIA )
  • miejsce trzecie Magdalena Rogozińska (kl. III B)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że uczniowie wzbogacili wiedzę o dziejach szkoły oraz działalności jej patrona, Juliusza Słowackiego.

Dnia 21 października 2016 r. odbędzie się uroczystość z okazji Jubileusz 60 lecia szkoły.
Absolwentów zainteresowanych organizacją, w tym dniu, spotkań klasowych prosimy o kontakt z dyrekcją lub sekretariatem szkoły do dnia 31.07 2016 r.
Zapraszamy do zgłaszania propozycji dotyczących tej uroczystości.
W związku z tym szczegółowy program imprezy zamieszczopny zostanie na stronie szkoły w terminie późniejszym.
Informujemy, że uroczystość pożegnania klas III odbędzie się w piątek 29 kwietnia, o godz. 10.00

Czwartek 18 kwietnia 2024

Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara