Dnia 21 października 2016 r. odbędzie się uroczystość z okazji Jubileusz 60 lecia szkoły.
Absolwentów zainteresowanych organizacją, w tym dniu, spotkań klasowych prosimy o kontakt z dyrekcją lub sekretariatem szkoły do dnia 31.07 2016 r.
Zapraszamy do zgłaszania propozycji dotyczących tej uroczystości.
W związku z tym szczegółowy program imprezy zamieszczopny zostanie na stronie szkoły w terminie późniejszym.
Informujemy, że uroczystość pożegnania klas III odbędzie się w piątek 29 kwietnia, o godz. 10.00
26-04-2016

Dzień Flagi

Samorząd Uczniowski informuje, że w dniu 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole będzie obchodzony Dzień Flagi (02. 05.). Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do uczczenia tego dnia. Prosimy o galowy strój i znaczek flagi.
Kacper Mika z klasy III f zdobył wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Chemicznym pod hasłem "Nie zobojętniaj się na chemię", orgaznizowanym przez II LO w Radomsku.
Podsumowanie odbyło się 5 kwietnia w II Liceum w Radomsku.
01-04-2016

Koncert dla Julki

Dnia 21 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny, będący podsumowaniem akcji zbiórki pieniędzy, sprzedaży ciast i kartek świątecznych. Zebrane środki pieniężne, w kwocie 6031,70 zł, przeznaczone zostały na rehabilitację dla naszej koleżanki Julki, uczennicy klasy II B, która w ubiegłym roku szkolnym uległa poważnemu wypadkowi. Szanse na powrót Julki do zdrowia daje tylko długa, specjalistyczna, a zarazem kosztowna rehabilitacja.
W dniu 8 marca w naszej szkole odbyła się zorganizowana już po raz drugi w tym roku szkolnym przez Szkolne Koło PCK akcja honorowego krwiodawstwa. Wzięli w niej udział pełnoletni uczniowie głównie z klas trzecich. Zgłosiło się 29 osób, ostatecznie krew oddało 16, każdy po 450 ml. Wszyscy otrzymali posiłki regeneracyjne.
Wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w tej szlachetnej akcji serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi.
Kolejną taką zbiórkę planujemy na jesień. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów do uczestnictwa w niej.
Nasza uczennica i Wasza koleżanka z klasy II b, Julianna Barczak, potrzebuje pomocy.
Niektórzy z was wspierali już Julkę duchowo lub oddając dla Niej krew. Okazuje się, że to wciąż za mało. Julka nadal potrzebuje naszej pomocy. Wiele już osiągnęła walcząc o życie, ale jeszcze ogromna praca przed Nią w dochodzeniu do zdrowia. Obecnie poddawana jest kosztownej rehabilitacji. Duże wsparcie i miłość bliskich już nie wystarczą, potrzebne są pieniądze na rehabilitację.

PROSIMY, LICZĄC NA WASZE OGROMNE SERCA, WESPRZYJCIE SZKOLNĄ AKCJĘ ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA DALSZE LECZENIE JULKI!!!

W dniach 7-11 marca 2016 każdy z Was do klasowego skarbnika może przekazać dowolną kwotę na ten cel.
Ponadto w najbliższej przyszłości planujemy zorganizować KONCERT CHARYTATYWNY dla Julii oraz podejmować inne działania w celu pomocy.

OTWÓRZCIE SERCA I POMÓŻCIE JULCE
PROSIMY!!!

LICEALISTO!
Jeśli masz jakieś pomysł na jeszcze inne formy pomocy Julce, zgłoś się do OPIEKUNÓW SAMORZĄDU SZKOLNEGO lub PEDAGOGA SZKOLNEGO.
FORUM jest dla wszystkich rodziców, którzy chcą:
  • uzyskać wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka
  • uzyskać wsparcie w zakresie radzenia sobie z wychowywaniem dziecka i jego edukacją
  • poszerzyć i zweryfikować swoje poglądy i metody wychowawcze
  • dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
Celem FORUM jest rozwijanie umiejętności rodzicielskich

W ramach FORUM:
  • odpowiemy na wiele pytań i wątpliwości rodziców związanych z rozwojem, wychowaniem i edukacją dzieci,
  • udzielimy wsparcia w dylematach związanych z opieką i wychowywaniem dzieci,
  • wzmocnimy i ukierunkujemy postawy rodzicielskie,
  • pomożemy pozbyć się różnego typu lęków związanych z rolą rodzica,
  • umożliwimy skonfrontowanie wzajemnych poglądów oraz wymianę doświadczeń,
  • dodamy rodzicom sił w mierzeniu się z codziennymi problemami.

FORUM to cykl spotkań jeden raz w miesiącu – w piątki, każdorazowo o godzinie 16:00
Miejsce spotkań: Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna,
ul. R. Dmowskiego 47 w Piotrkowie Trybunalskim (II piętro, sala nr 26).

Spotkania będą prowadzone przez specjalistów Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb.: psychologów, pedagogów, logopedów, terapeutów rodzinnych.

Udział w spotkaniach FORUM DLA RODZICÓW jest bezpłatny.

Drodzy Rodzice !
Nasze wspólne hasło przewodnie FORUM winno brzmieć: „Nie jest nam obojętne, jak będziemy prowadzić i wspierać dziecko w jego drodze do dorosłości – ważne jest, aby wychowywanie było jak mądra podróż w towarzystwie mądrych rodziców”

Terminy i tematyka spotkań:
29 stycznia 2016 r., godz. 16.00 ,,Nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi u dzieci i młodzieży”
26 lutego 2016 roku, godz. 16.00 ,,Zaburzenia rozwoju dziecka – możliwości profilaktyki, diagnozy, terapii”
18 marca 2016 r., godz. 16.00 ,,Substancje psychoaktywne - jak przeciwdziałać ich używaniu przez nasze dziecko”
29 kwietnia 2016 r., godz. 16.00 ,,Trudności szkolne dziecka”
20 maja 2016 r., godz. 16.00 ,,Trudności wychowawcze – rola i wartość rodziny w procesie wychowawczym”
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika powstał w roku 1994.
Tegoroczna edycja była już dwudziestą czwartą.
Dnia 21 grudnia 2015 roku w Auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zawody II stopnia w konkursie "Przedsiębiorczość na ziemi piotrkowskiej”. Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów z klas III w składzie: Małgorzata Sońta, Natalia Ryś, Dawid Korczakowski i Daniel Sołtysiak.

Środa 01 maja 2024

Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja