30 marca br. Bartosz Gnitecki (3Dp) i Aleksander Gieszcz (3Bg) odebrali z rąk Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim dyplomy stypendystów Prezesa Rady Ministrów.
Znamy zwycięzców konkursu.
Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace ze zwierzakami w roli głównej. Wybór był niezwykle trudny, gdyż wiele prac stało na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym.
20 kwietnia poznaliśmy również najlepszą pracę według internautów.
31-03-2022

Konkursy językowe

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego i niemieckiego, który odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 21 kwietnia 2022 roku.
Uczniowie klasy 3bg z sukcesami zakończyli udział w konkursach Politechniki Łódzkiej.
25 marca 2022 roku klasy humanistyczne naszego liceum, klasa I a, II a oraz III A p udały się na niezwykle interesujące spotkanie z  pisarzem Mariuszem Koperskim. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat twórczości , inspiracji autora oraz wzięli udział w warsztatach pisarskich. Na koniec spotkania uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które z przyjemnością odpowiadał zaproszony gość Mediateki.
28-03-2022

Święto Wiosny

W poniedziałek, 21 marca 2022roku, zgodnie z kalendarzem, Wiosna zawitała do III LO.  Radośnie świętowaliśmy jej przybycie, podróżując wehikułem czasu, począwszy od lat 30-tych, aż do współczesności  przez dekady ostatniego wieku.
21 marca 2022 roku (poniedziałek) świętujemy 1 DZIEŃ WIOSNY. Z tej okazji SU oraz szkolny teatr Spektator 2 przygotował kilka atrakcji:
W miniony piątek 11 marca, byliśmy na IV Gminnych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gomulinie.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
26-02-2022

Pomoc dla Ukrainy

W związku z zaistniałą sytuacją  na Ukrainie, prosimy młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników III LO o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl