1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2021/22.
W sali gimnastycznej z dyrekcją i nauczycielami spotkali się uczniowie klas pierwszych, których serdecznie witamy w murach III Liceum.
Nieco starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wszstkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
01-09-2021

Urodziny Juliusza

4 września przypada 212 rocznica urodzin patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.
W załączniku artykułu znajduje się plan lekcji obowiązujący od 1 września 2021r.
W załączniku artykułu znajeduje się zarządzenie Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 30 sierpnia 2021 roku w sprawie organizacji pracy III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim od 1 września 2021 r.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r:
Zgodnie z informacją przekazaną przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - zmianie ulega forma funkcjonowania Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W okresie wakacyjnym, codziennie w godzinach 18.00 – 21.00 za pomocą mediów społecznościowych (Snapchat i Messenger) dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów.
Przeżyjmy to jeszcze raz...
Z przyjemnością informujemy, że zostały ukończone prace związane z powstaniem nowej Ekopracowni w III Liceum Ogólnokształcącym.
22-06-2021

Piknik szkolny

W piątek 18 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował pinik szkolny. Powodów do świętowania było sporo. Powrót do szkoły, dzień dziecka i zbliżające się zarazem wakacje.
Monika Gładysz-Leper i Bartosz Leper - nasze "szkolne" małżeństwo.
Chodzili do jednej klasy, także razem brali aktywny udział w życiu artystycznym szkoły. Reprezentowali ją w licznych konkursach recytatorskich i aktorskich.
Są przykładem ludzi, którzy dzięki swej wartości, chęci realizowania pasji i kreatywności osiągnęli w życiu bardzo dużo. Bartek osiąga sukcesy w branży informatycznej, jest programistą. Monika zaś to artystyczna dusza, humanistka prowadząca swojego bloga.

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna