Dnia 3 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w projekcie "Lekcje z ZUS" organizowanym w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Z tej okazji gościliśmy w szkole koordynatorkę do spraw komunikacji społecznej i edukacji w ZUS panią MartęMarkun, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania Zakladu Ubezpieczeń Społecznych.
Gratulacje! Dwie osoby z III LO na podium. Maciej Krupa i Natalia Ratalewska z klasy IVA zajęli II i III miejsce w Konkursie Wiedzy o Sejmie RP, przygotowanym przez kancelarię Sejmu we wspólpracy z biurem poselskim pana Grzegorza Lorka. W zawodach wzięło udział 50 uczniów, zatem konkurencja była liczna. Konkurs objęła swoim patronatem pani Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
20-10-2022

Gra szyfrów

Sympatycy historii z naszej szkoły (profil klasy nie miał znaczenia) na zproszenie Instytutu Pamięci Narodewej wzięli udział w nietypowej lekcji o bitwie warszawskiej.
10-10-2022

Otrzęsiny 2022

6 października w naszej szkole odbyła się gala wręczenia JULIUSZÓW czyli OTRZĘSINY 2022 zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
29-09-2022

Pomagamy Patrykowi

Włączyliśmy się w akcje pomocy Patrykowi Wysmykowi, młodemu piotrkowianinowi, uczniowi TPS-u.

Powoli tradycją naszej szkoły stają się obchody Miedzynarodowego Dnia Kropki.
Jest to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
13-09-2022

Urodziny Patrona

6 września, we wtorek świętowaliśmy 213 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.
1 wrzesnia zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.
W uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej udział wzięli uczniowie klas I i II.
01-09-2022

Plan zajęć

W załączniku artykułu znajduje się plan zajęć obowiązujący od 1 września 2022r.

W załącznikach artykułu zjaduje się wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl