Serdecznie zapraszamy młodzież klas VIII i VII szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Powiatu Piotrkowskiego do udziału w naszym konkursie. Szczegóły oraz terminy znajdują się w regulaminie dołączonym artykułu. W załącznikach znajduje się również logo do pobrania.

Serdecznie zapraszamy na dzień otwartych drzwi. Dla gości przygotowaliśmy moc atrakcji w postaci festiwalu nauki i rozrywki.
21 marca świętowaliśmy DZIEŃ WIOSNY I JĘZYKÓW OBCYCH
18 marca w III Liceum Ogólnokształcące im. J.Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim zrobiło się baaardzo zielono i koniczynkowo, a to za sprawą obchodów Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii.
13-03-2024

Solve for Tomorrow

Grupa uczniów z klasy 3c, w składzie: Antoni Karbowiak, Jan Wira, Kamil Patury, Bartosz Balcerzyk, brała udział w Campusie “Solve for Tomorrow” organizowanym przez firmę Samsung. Ten niezwykły kampus odbywał się w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik.
Nie możesz lepiej trafić! Zapraszamy!
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Z tej okazji na uczniów czekało wiele atrakcji i niespodzianek dotyczących języka ojczystego – gry, quizy, łączenie w pary rozmieszczonych na szkolnych korytarzach synonimów i antonimów, gra terenowa, frazeologiczny pokój zagadek, łamańce i ciekawostki językowe.
Odbyła się także druga edycja szkolnego dyktanda i zorganizowano dwa konkursy translacyjne i konkurs plastyczny.
Mamy finał! Grupa uczniów z klasy 3c, w składzie: Antoni Karbowiak, Jan Wira, Kamil Patury, Bartosz Balcerzyk, zakwalifikowała się do finału konkursu "Solve for Tomorrow" organizowanego przez firmę Samsung.
Uczeń naszej szkoły Adam Ciupa z klasy 2b wystrzelił rakietę na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi  Piotrkowskiej.
19-02-2024

Zakochane III LO

14 lutego - Dzień Świętego Walentego, znany lepiej jako Walentynki - święto miłości i zakochanych.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy