III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

23-06-2022

Dzień sportu

21 czerwca w III Liceum dominował sport.
Ostatni tydzień nauki w III LO mija pod znakiem sportu, więc tym bardziej w Dniu Aktywności Fizycznej (przypadającym na 22 czerwca) nie mogło zabraknąć kolejnej dyscypliny. Po tańcach, piłce nożnej i siatkowej oraz szachach przyszedł czas na kolarstwo. Kilkanaście osób wybrało się na wycieczkę łączącą wysiłek fizyczny z poznawaniem historii. 
20 czerwca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się szkolny piknik taneczny
10 czerwca 2022 roku w Golubiu-Dobrzyniu odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.
15 czerwca gościliśmy lauretów II edycji naszego konkursu "Twój zwierzak również wybrałby trzecie".
Kolejny rocznik absolwentów zakończył edukację w naszym liceum. Rocznik szczególny, gdyż ostatni, który uczęszczał do szkoły pogimnazjalnej.
Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Zaznaczamy jednak, że to jeszcze nie koniec. Od środy (11 maja) na naszym fanpage'u rozpocznie się głosowanie internautów. Już wkrótce zamieścimy tam szczegóły zabawy.
23 kwietnia otworzyliśmy drzwi naszego liceum dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkół podstawowych.
02-05-2022

Dzień Dobra

Z okazji w całym kraju wolontariusze Caritas zorganizowali pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.
„Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii”.
To słowa słynnego Svamiego Shivanandy, jednego ze słynnych hinduskich mędrców, ale taką samą dewizą życiową zdaje się również kierować pan Marcel Kozień - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, który ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej, pracujący obecnie jako Flutter Developer w firmie Holdapp.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Piątek 02 grudnia 2022

Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław

Na skróty

Galerie