Uczniowie klas z rozszerzoną informatyką udali się na wycieczkę do siedziby firmy Dell Technologies w Łodzi.
Grupa uczniów z klasy 3c w składzie: Antoni Karbowiak, Jan Wira, Kamil Patury, Bartosz Balcerzyk zakwalifikowała się do półfinału konkursu "Solve for Tomorrow" firmy Samsung.
14 listopada odbyła się XVIII edycja Konkursu Informatycznego Bóbr 2023.
Uczniowie III Liceum próbują swoich sił od początku istnienia konkursu.
16 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Filozofii, a więc święto, którego celem jest pobudzenie krytycznego myślenia i dyskusji filozoficznej.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski oraz Chór szkolny zorganizował wspaniały koncert.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
26-10-2023

Otrzęsiny 2023

5 października 2023 roku, uczniowie klas pierwszych stali sie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
22 września III Liceum zamieniło się w prawdziwą kuźnię talentów.
Tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
28-09-2023

Urodziny Patrona

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego obchodzimy rocznicę urodzin naszego Patrona Juliusza Słowackiego.
4 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl