III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

W związku z odwołaniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, zgodnie z zaleceniami GIS, w szkole obowiązywać będą nowe procedury bezpieczeństwa zdrowotnego.
Procedury znajdują się w załączniku artykułu.
30 marca br. Bartosz Gnitecki (3Dp) i Aleksander Gieszcz (3Bg) odebrali z rąk Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim dyplomy stypendystów Prezesa Rady Ministrów.
Znamy zwycięzców konkursu.
Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace ze zwierzakami w roli głównej. Wybór był niezwykle trudny, gdyż wiele prac stało na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym.
20 kwietnia poznaliśmy również najlepszą pracę według internautów.
31-03-2022

Konkursy językowe

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego i niemieckiego, który odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 21 kwietnia 2022 roku.
Uczniowie klasy 3bg z sukcesami zakończyli udział w konkursach Politechniki Łódzkiej. 
25 marca 2022 roku klasy humanistyczne naszego liceum, klasa I a, II a oraz III A p udały się na niezwykle interesujące spotkanie z  pisarzem Mariuszem Koperskim. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat twórczości , inspiracji autora oraz wzięli udział w warsztatach pisarskich. Na koniec spotkania uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które z przyjemnością odpowiadał zaproszony gość Mediateki.
28-03-2022

Święto Wiosny

W poniedziałek, 21 marca 2022roku, zgodnie z kalendarzem, Wiosna zawitała do III LO.  Radośnie świętowaliśmy jej przybycie, podróżując wehikułem czasu, począwszy od lat 30-tych, aż do współczesności  przez dekady ostatniego wieku.
21 marca 2022 roku (poniedziałek) świętujemy 1 DZIEŃ WIOSNY. Z tej okazji SU oraz szkolny teatr Spektator 2 przygotował kilka atrakcji:
W miniony piątek 11 marca, byliśmy na IV Gminnych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gomulinie.
Nie możesz lepiej trafić! Zapraszamy!

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Piątek 02 grudnia 2022

Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław

Na skróty

Galerie