III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
26-02-2022

Pomoc dla Ukrainy

W związku z zaistniałą sytuacją  na Ukrainie, prosimy młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników III LO o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom.
11-02-2022

Zakochani w III LO

U nas WALENTYNKI trwają cały czas !!!!!!!!!
Samorząd Uczniowski ogłasza z okazji zbliżających się Walentynek konkurs na
NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ SZKOLNĄ PARĘ.
W środę 12 stycznia w południe opublikowano wyniki corocznego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Po raz kolejny nasza szkoła zdobyła Srebrną Tarczę w tym rankingu zajmując 263 miejsce wśród najlepszych liceów w Polsce.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej edycji konkursu fotograficzno - informatycznego "Twój zwierzak również wybrałby trzecie"
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. Spora część młodzieży przekonana jest, że tak jest od ponad stu lat, starsi pamietają, że za PRL-u było jakoś inaczej, ale że nawet w II RP ten dzień budził emocje, również te negatywne, to już chyba mało kto pamięta.
19 października i 2 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach z podstaw przedsiębiorczości "WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH" w ramach programu "Lekcje z ZUS”.
 
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę słodyczy i kosmetyków dla podopiecznych piotrkowskiego Domu Dziecka.
Aby nieco odpocząć od trudów życia szkolnego Samorząd Uczniowski zaproponował inicjatywę umożliwiającą uniknięcie odpowiedzi ustnych w dniu 2 listopada. Idea spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży, czego dowód zobaczyć można w naszej galerii.
W dniu 12.10.2021r. trzy uczennice naszej szkoły (Ewelina Purgał III AG, Sandra Dróżdż III AG, Patrycja Pabich 3AP) i absolwent Filip Kręgiel wraz z opiekunką Szkolnego Koła Caritas s.Stanisławą Buksą udali się do łódzkiego Teatru Metropolis, aby odebrać nagrody za udział w konkursie podsumowującym pracę charytatywną, ekumeniczną i ewangelizacyjną uczestników.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Piątek 02 grudnia 2022

Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław

Na skróty

Galerie