III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

28 kwietnia pożegnaliśmy absolwentów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Uroczystość zakończenia roku klas czwartych przebiegła w nostalgicznej, wzruszającej atmosferze.
Pożegnanie było również okazją do podsumowań.
Rozpoczęła Pani Dyrektor, która  pogratulowała abiturientom sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych, a nagrody wyróżniającym się uczniom wręczyli przedstawiciele Rady Rodziców wraz z Panią Wicedyrektor.
Najwyższe wyniki za okres czterech lat nauki uzyskał uczeń klasy 4d  Bartosz Gnitecki ze średnią – 5,44. Ponadto Bartek jest ubiegłorocznym stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Jest także  finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej i Ekologicznej pod patronatem Ministra Klimatu i Ochrony Środowiska. Odnosił także sukcesy sportowe, zwłaszcza w turniejach szachowych. 
Drugą najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy IVc Małgorzata Grzonek – średnia 5,0 

Ponadto świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: 

Klasa IV A: 
Aleksandra Nienałtowska
Milena Malczyk
Maciej Krupa
Filip Iznerowicz, reprezentował szkołę w Poczcie Sztandarowym
Zuzanna Anczkiewicz
Klasa IV C: 
Szymon Kumidaj, aktor Szkolnego Teatru oraz I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym
Łucja Szmigielska
Monika Lolo, reprezentowała szkołę w zawodach sportowych
Klasa IV D: 
Julia Krasoń
Julia Mądra
Maja Twardowska
Kinga Kwaśniewska
Sylwia Kołek 
Igor Mirowski, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej i Ekologicznej pod patronatem Ministra Klimatu i Ochrony Środowiska
Jakub Widawski

Sukcesy naukowe odnosili również:
Tomasz Stefaniak (IVB) jest finalistą XVIII Konkursu Fizycznego "Fascynująca Fizyka" w 2022r. oraz Finalistą  XIX   Konkursu Fizycznego "Fascynująca Fizyka" w 2023 roku organizowanego przez Politechnikę Łódzką.
Uzyskał 100% wynik w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Studium Talent" organizowanym przez Politechnikę Wrocławską, co daje indeks na dowolny kierunek tej politechniki oraz stypendium naukowe przez pierwszy rok studiów. Zajął 2 miejsca w konkursie im. Włodzimierza Krysickiego organizowanego przez Politechnikę Łódzką. Uzyskał wyróżnienie w konkursie "Matematyka - moja pasja" organizowanym przez Uniwersytet Łódzki.

Tymoteusz Rozpętkowski (IVB) brał  udział w Studium Talent - wynik egzaminu pozwolił mu uzyskać dodatkowe 40 pkt rekrutacyjnych. Zajął 28 miejsce w Olimpiadzie Astronomicznej organizowanej przez Planetarium Śląskie pod patronatem Ministerstwa Edukacji I Nauki.

Julita Olczyk z klasy IVB zajęła II miejsce w szkolnym konkursie matematycznym, a uczennica klasy IV C Małgorzata Grzonek miejsce III.

Milena Malczyk (IVA) została finalistką IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim zorganizowanym przez fundację Obowiązek Polski we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, ponadto brała udział w IV edycji programu ZDOLNY UCZEŃ-ŚWIETNY STUDENT.  
Maciej Krupa (IVA) zajął  II miejsce w konkursie Wiedzy o Sejmie zorganizowanym z inicjatywy Posła Grzegorza Lorka i Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, natomiast Natalia Ratalewska zajęła w tym konkursie miejsce III.

Nagrody otrzymali również uczniowie szczególnie zaangażowani w życie szkoły.
Aktorzy Szkolnego Teatru Spektator 2 - Maja Balcerzyk (IVC), Maria Chybalska (IVC), Maria Gaj (IVD), Aleksandra Kulik (IVD),
Maria Ossowska (IVD) 

Za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym oprócz Filipa Iznerowicza nagrody otrzymały Daria Idzik z klasy IVB i Zuzanna Domosławska z klasy IVC

Najlepsi sportowcy, którzy osiągnęli największe sukcesy - Mateusz Miara (IVB), Kacper Kotlicki (IVD), Antoni Stepień (IVB), Alicja Filipiak (IVD), Zofia Filipiak (IVD), Julita Olczyk (IVB)

Za aktywną pracę na rzecz Szkolnego Koła Caritas podziękowania otrzymali: 
Patrycja Pabich z klasy IV A – przewodnicząca SKC, Katarzyna Góra, Aleksandra Nienałtowska, Wiktoria Gątkowska, Zuzanna Anczkiewicz z klasy IVA, Bartosz  Gnitecki i Andrzej  Sobański z klasy IVD oraz Zuzanna Domosławska z klasy IV C. 

Nie zabrakło także pięknych i wzruszających słów pożegnania wygłoszonych przez przedstawicieli klas trzecich. Dopełnieniem nostalgicznego nastroju były wzruszające występy muzyczne, które były okazją do wysłuchania po raz ostatni pięknych utworów w wykonaniu maturzystów. 
Po wzruszeniach przyszedł czas na śmiech, który wywołali i zapewnili uczniowie klasy 3a, dzięki przygotowanemu przez nich fantastycznemu programowi artystycznemu zadedykowanemu starszym kolegom żegnającym się ze szkołą.
powrót