III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

29 kwietnia pożegnaliśmy absolwentów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Kolejny rocznik absolwentów zakończył edukację w naszym liceum. Rocznik szczególny, gdyż ostatni, który uczęszczał do szkoły pogimnazjalnej.
W trakcie uroczytej ceremonii wręczone zostały między innymi świadectwa z wyróżnieniem.

Najwyższą średnią  - 5,71 – najwyższą w historii szkoły, uzyskał uczeń klasy 3B Aleksander Gieszcz i on właśnie został najlepszym absolwentem w tym roku.  
Aleksander jest laureatem konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej: Fascynująca Fizyka 2022 – (9 miejsce) oraz  konkursu matematycznego First Step To Fields Medal 2022, (11 miejsce). Otrzymał wyróżnienie w finale Konkursu organizowanego przez Wydział Matematyki UŁ "Matematyka Moja Pasja".

Drugą średnią w szkole uzyskał uczeń klasy 3Cg – Michał Kępski – 5,41, którego za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w pracy w Samorządzie Uczniowskim i wysoką kulturę osobistą, Rada Pedagogiczna wyróżniła tytułem Osobowości III LO.

Trzecią średnią uzyskała uczennica 3bg Wiktoria Fałek – 5,31 laureatka konkursu matematycznego  First Step To Fields Medal 2022, (6 miejsce). Jest także finalistą Konkursu PŁ "W Świecie Matematyki" im. Prof. Włodzimierza Krysickiego oraz konkursu organizowanego przez Wydział Matematyki UŁ "Matematyka Moja Pasja, w finale którego otrzymała wyróżnienie.

Ze względu na sytuację epidemiczną mało było okazji do zdobywania laurów w sporcie, jednak w czasie normalnej nauki dzisiejsi maturzyści osiągali liczne sukcesy indywidualne i drużynowe. Za wysokie wyniki sportowe i  godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów nagrody otrzymali: 
Julia Smejda z klasy 3Cg 
Małgorzata Chojak 3Dg 
Bartłomiej Kamiński z 3Bg. 

W nietypowej trzyletniej konkurencji – frekwencja na zajęciach – rekordowy wynik 100% uzyskał uczeń klasy 3bg – Waldemar Łysoń. 

Zapraszamy do naszej galerii.
powrót