Antoni i Łukasz biorą udział w konkursie Fizyczne ścieżki

Dwóch uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Fizyczne ścieżki" organizowanym przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku.
Obydwaj uczniowie wzięli udział w kategorii pokaz doświadczalny. Do swoich pokazów własnoręcznie zbudowali układy doświadczalne i pomoce naukowe.
Łukasz Rogalski z klasy IIIb zbudował tunel aerodynamiczny, z regulowaną prędkością przepływu powietrza i rozdzielnicą dymu. Za pomocą tunelu przebadał jak powietrze opływa ciała w kształcie kuli, sześcianu, stożka a także miniaturowy model czołgu. Pokazał także powstawanie siły nośnej skrzydła samolotowego.
Antoni Karbowiak z klasy IIc zajął się własnościami kamieni celtyckich wykorzystywanych do wróżb przez celtyckich druidów. Są to ciekawe bryły, które w jedną stronę obracają się bez zakłóceń a kręcąc się w drugą wpadają w drgania, zatrzymują i zmieniają kierunek obrotów. Antoni wykonał kilka małych i jeden duży model kamienia celtyckiego, wszystkie działają znakomicie.
Trzymamy kciuki za Łukasza i Antoniego i życzymy sukcesów w konkursie.