III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Antoni i Łukasz biorą udział w konkursie Fizyczne ścieżki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Dwóch uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Fizyczne ścieżki" organizowanym przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku.
Obydwaj uczniowie wzięli udział w kategorii pokaz doświadczalny. Do swoich pokazów własnoręcznie zbudowali układy doświadczalne i pomoce naukowe.
Łukasz Rogalski z klasy IIIb zbudował tunel aerodynamiczny, z regulowaną prędkością przepływu powietrza i rozdzielnicą dymu. Za pomocą tunelu przebadał jak powietrze opływa ciała w kształcie kuli, sześcianu, stożka a także miniaturowy model czołgu. Pokazał także powstawanie siły nośnej skrzydła samolotowego.
Antoni Karbowiak z klasy IIc zajął się własnościami kamieni celtyckich wykorzystywanych do wróżb przez celtyckich druidów. Są to ciekawe bryły, które w jedną stronę obracają się bez zakłóceń a kręcąc się w drugą wpadają w drgania, zatrzymują i zmieniają kierunek obrotów. Antoni wykonał kilka małych i jeden duży model kamienia celtyckiego, wszystkie działają znakomicie.
Trzymamy kciuki za Łukasza i Antoniego i życzymy sukcesów w konkursie.

 
powrót