Kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”.

Za nami kolejne, fascynujące spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć absolwentkę naszej szkoły, funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Dzięki tej wizycie, uczniowie klas trzecich mogli się zapoznać szczegółowo z procesem rekrutacji do służby w Policji. Dowiedzieliśmy się o tym jak wygląda praca w służbie mundurowej, która wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń, jednak nierozerwalnie łączy się z wysokim poczuciem satysfakcji z wykonywanego zawodu. Nasza prelegentka podzieliła się z nami swoim ogromnym doświadczeniem, z zaangażowaniem opowiadała o sytuacjach, z którymi jako policjantka musiała się zmierzyć.
Służba w Policji to wyzwanie, a jednocześnie ciekawa perspektywa i możliwość realizacji zadań, których myślą przewodnią jest pomoc drugiemu człowiekowi.
Nasze spotkanie było bardzo owocne, aktywnie uczestnicząca w nim młodzież otrzymała wiele wyczerpujących odpowiedzi na swoje pytania. Na koniec otrzymaliśmy także piękne przesłanie, aby zawsze czynić to, co się kocha, a swoje życie wykorzystywać w pełni na realizację swoich pasji, planów i marzeń.