Sukces Łukasza w konkursie fizycznym

W dniach 20 i 21 kwietnia 2023 roku Łukasz Rogalski, uczeń III B, brał  udział w finale XVIII edycji konkursu Fizyczne ścieżki organizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN.
Konkurs ten skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych fizyką i jej zastosowaniami.
Łukasz wystąpił w kategorii pokaz zjawisk fizycznych, w której należało zaprezentować ciekawe i oryginalne doświadczenie fizyczne. Finałowym pokazem były doświadczenia w tunelu aerodynamicznym, który uczeń skonstruował  własnoręcznie w warunkach domowych.
Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem jury i publiczności. Łukasz otrzymał wiele pozytywnych opinii. Jury doceniło kreatywność, umiejętności naszego ucznia. Ostatecznie w konkursie zajął II miejsce w kategorii pokaz zjawisk fizycznych oraz nagrodę specjalną - indeks na wydziały fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Białostockiego i Jagiellońskiego oraz na wszystkie wydziały Politechniki Warszawskiej i Świętokrzyskiej.