Urodziny Juliusza

Juliusz_Słowacki_1
4 września przypada 212 rocznica urodzin patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.
Uroczystość urodzinowa odbędzie się 7 września o godzinie 10.. Zgodnie z tradycją wszystkie klasy przygotują torty dla Juliusza. Inspiracją do dekoracji tortu musi być wylosowany przez klasę cytat z poezji Słowackiego, eksponujący walory fauny i flory (co wpisuje się w ekologiczne działania naszej szkoły). Losowanie cytatów odbędzie się w czwartek 2 września o godz. 12.25 w sali 41. Cytat nie będzie musiał być umieszczony na torcie, ważne jest przeniesienie na dekorację zawartych w nim elementów. Torty mogą być wykonane samodzielnie lub w cukierni – będą oceniane w takich dwóch kategoriach.
W dzień uroczystości wszyscy uczniowie powinni być ubrani w stroje odświętne lub stroje z epoki (I połowy XIX wieku – stroje romantyczne, za które klasa będzie mogła otrzymać dodatkowe punkty). Dodatkowo wszyscy zobowiązani są mieć jako element stroju różę (np. w formie przypinki, broszki lub innej biżuterii, nadruku na ubraniu itp.)

Ocenie jury podlegać będą:
  • korelacja między dekoracją tortu a treścią cytatu
  • walory estetyczne dekoracji
  • prezentacja tortu dokonana przez przedstawicieli klas (1 – 2 osoby)
  • obecność osób ubranych w stroje z epoki
  • róże jako element stroju każdego ucznia
​​Nagrodami w konkursie są dni bez pytania dla całej klasy.
Klasy powinny mieć przygotowane talerzyki i sztućce do degustacji tortu oraz nóż do jego pokrojenia.

Przebieg uroczystości:
  1. Hymn szkoły
  2. Słowo o tradycji Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego
  3. Prezentacje tortów
  4. Ogłoszenie wyników konkursu
  5. Degustacja tortów
  6. Piknik
Organizatorzy mogą zmienić plan uroczystości z powodu niesprzyjającej pogody.