Zgodnie z informacją przekazaną przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - zmianie ulega forma funkcjonowania Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W okresie wakacyjnym, codziennie w godzinach 18.00 – 21.00 za pomocą mediów społecznościowych (Snapchat i Messenger) dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów.
Przeżyjmy to jeszcze raz...
Z przyjemnością informujemy, że zostały ukończone prace związane z powstaniem nowej Ekopracowni w III Liceum Ogólnokształcącym.
22-06-2021

Piknik szkolny

W piątek 18 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował pinik szkolny. Powodów do świętowania było sporo. Powrót do szkoły, dzień dziecka i zbliżające się zarazem wakacje.
Monika Gładysz-Leper i Bartosz Leper - nasze "szkolne" małżeństwo.
Chodzili do jednej klasy, także razem brali aktywny udział w życiu artystycznym szkoły. Reprezentowali ją w licznych konkursach recytatorskich i aktorskich.
Są przykładem ludzi, którzy dzięki swej wartości, chęci realizowania pasji i kreatywności osiągnęli w życiu bardzo dużo. Bartek osiąga sukcesy w branży informatycznej, jest programistą. Monika zaś to artystyczna dusza, humanistka prowadząca swojego bloga.
W rozgrywkach organizowanych z okazji Dnia Dziecka udział wzięło 18 osób.
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, każdu uczestnik rozegrał 7 partii. Za wygraną otrzymmywał 1 punkt, za remin 0,5 pkt.
04-06-2021

PIKNIK SZKOLNY

18 czerwca 2021 r. (piątek) Samorząd Uczniowski pod patronatem Dyrekcji III Liceum Ogólnokształcącego, organizuje PIKNIK SZKOLNY
Informacje związane z Narodowym Spisem Ludności i Mieszkań 2021 - kliknij
Ze względu na sytuację pandemiczną kolejny rocznik absolwentów musieliśmy pożegnać zdalnie.
Mimo wszystko, mamy nadzieję, że tegorocznym maturzystom chwile spędzone na komunikatorze Teams w piątkowy poranek 30 kwietnia zapadną w pamięci do końca życia.
Maciej Łagodziński - chluba naszego liceum oraz miasta Piotrkowa Tryb., najbardziej rozpoznawalny dzięki reklamie sieci komórkowej, gdzie występuje obok B. Kurdej-Szatan. Aktor biorący udział w wielu projektach teatralnych, który już w liceum uświetniał wszystkie szkolne uroczystości oraz reprezentował szkołę w konkursach recytatorskich i teatralnych zdobywając liczne laury.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl