W tym roku odbywa się jubileuszowa, już 60-ta edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych olimpiad przedmiotowych w Polsce, więc oczywiście zainteresowanie nią jest bardzo duże - tylko w województwie łódzkim wzięło w niej udział 372 uczniów z 40 szkół.
Zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej i fotograficznej z Bożonarodzeniowych Jasełek.
Miło nam poinformować, że uczeń naszego liceum Kacper Malinowski  znalazł się w gronie finalistów  Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie w Warszawie  organizowanej przez Uniwersytet Warszawski, Wyższą Szkołę Pożarnictwa, Akademię Sztuki Wojennej oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
7 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE-ÖSTERREICH.
3 grudnia 2018 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Szachów Szybkich ’10 w Starostwie Powiatowym. Szachiści III Liceum w składzie Filip Zieliński, Michał Mikuła, Izabela Stasiak, Karolina Faryś zajęli drugie miejsce. Ponadto indywidualnie Filip Zieliński zajął trzecie miejsce.
5 grudnia 2018 roku w naszej szkole gościliśmy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie językowym. Do testów przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego przystąpiło łącznie 67 osób.
12-12-2018

SZLACHETNA PACZKA

W miniony weekend w całej Polsce odbywał się finał Szlachetnej Paczki. Także nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do tej akcji. Pomagaliśmy 76-letniej schorowanej seniorce. Za zebraną kwotę 1299zł zakupiliśmy lodówkę, żywność,  środki czystości, kosmetyki i odzież. Pani Zdzisława, której w sobotę przekazaliśmy podarunki nie kryła łez i gorąco dziękowała wszystkim za okazane wsparcie.  Przez cały czas podkreślała, ze nie może uwierzyć w to, co się dzieje. Jej wzruszenie było tym większe, że przez ponad 30 lat pracowała z młodzieżą jako pilot wycieczek, także z młodzieżą  naszego liceum.
Jeszce raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej zbiórki. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z klas 2C, 2F i 3C za pomoc w zakupach i w pakowaniu paczek.

W tym roku szkolnym nasze liceum bierze po raz kolejny udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z ZUS”  organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
22-11-2018

UWAGA KONKURS

Wzorem roku ubiegłego chcielibyśmy zachęcić do udziału w rozwiązaniu kilku zagadek. Za ich rozwiązanie - czeka specjalna nagroda od nauczycieli historii!
Mamy I, III, V, VI i VII miejsca w konkursie recytatorskim "Rzeczpospolita Niepodległa" !!!

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr