24 lutego odbyła się wycieczka do Goethe Institut w Warszawie, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. uczący się języka niemieckiego. Opiekunami grupy były p. Anna Osińska i p. Agnieszka Pluta-Kopertowska.
W ramach obchodów 78. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową (14 lutego) w naszej szkole odbył się wykład pt.: "Polscy artyści w szeregach Armii Krajowej oraz innych formacji wojskowych w czasie drugiej wojny światowej". Prelekcję, ilustrowaną fragmentami przedwojennych filmów, wygłosiła Patrycja Resel z Oddziałowego Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi.
Zapraszamy do zobaczenia relacji fotograficznej z Bożonarodzeniowych Jasełek.
Kacper Malinowski i Kamil Salamaga - uczniowie klasy II a awansowali do finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, która jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.
Akademia "Między wojnami" zorganizowana w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała być okazją do radosnego przeżywania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, ale niosła też ważne przesłanie.
Dnia 6 listopada klasy pierwsze rozpoczęły realizację projektu "Lekcje z ZUS". Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w tym wydarzeniu. Projekt rozpoczął się wizytą pani Marty Markun- pracownika ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, która przedstawiła młodzieży główne założenia idei "Lekcji z ZUS” oraz zapoznała uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
11 października uczniowie ośmiu klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności III LO.
Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski impreza okazała się bardzo udana. Zapraszamy do przejrzenia relacji fotograficznej w galerii artykułu.
Koleżanki i koledzy!
Alexander Pastuszyński jest naszym tegorocznym absolwentem, bardzo zdolnym chemikiem, który uzyskał tytuł osobowości III LO, obecnie studiuje chemię na UŁ. Był on wielokrotnie finalistą ogólnopolskich konkursów chemicznych i finalistą II etapu Olimpiady Chemicznej.
Dopiero miesiąc nauki za nami, a już mieliśmy urodziny patrona szkoły, wizytę gości z Izraela, kilka wycieczek i uroczystości. O niektórych wydarzeniach już pisaliśmy, a teraz kilka zdań o przedsięwzięciach z ostatnich dni.

Dnia 17 września 2019 roku naszą szkołę odwiedziła grupa 152 uczniów wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły Ben Gurion z miejscowości Ness Ziona w Izraelu.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr