Każda kropla na wagę życia...

W tym roku szkolnym w III LO odbyły się dwie akcje honorowego krwiodawstwa: 19 listopada i 11 marca.  Zgłosiło się łącznie w obu akcjach 62 uczniów, krew oddało  ostatecznie 30 osób –każda po 450 ml. Wszyscy otrzymali słodki posiłek regeneracyjny.
Zbiórkę poprzedziła prelekcja poprowadzona w listopadzie przez panią Małgorzatę Kosieradzką z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Trzecioklasiści dowiedzieli się, z czego składa sie krew  oraz jakie warunki należy spełnić, by móc zostać honorowym krwiodawcą. Niestety nie każdy może dołączyć do tego zaszczytnego grona. Trzeba być osobą zdrową i nie przyjmować leków. Oddając krew mamy pewność, że zostanie ona dokładnie przebadana. Przysługuje nam pierwszeństwo w kolejkach do lekarzy specjalistów. Jednak największą zaletą bycia honorowym krwiodawcą jest świadomość, że dajemy  komuś najcenniejszy prezent – zdrowie i życie.
Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy, a tegorocznych drugoklasistów zachęcamy do udziału w przyszłorocznych zbiórkach.