Zdalne dyżury pedagoga szkolnego odbywają się w  godzinach pracy
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez p. pedagog Agnieszkę Swat
Dokument znajduje się w załaczniku do artykułu.
W dniu dzisiejszym Minister Edukacji Narodowej zawiesił zajęcia we wszystkich szkołach  na okres dwóch tygodni od 12 marca do 25 marca 2020 r.
6 maja 2020r. w Łodzi odbył się II etap- regionalny KONKURSU TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II E – Aleksandra Kozień, Szymon Lenarcik oraz Magdalena Olczyk pod opieką mgr Anny Osińskiej.

Ponad dziesięć lat temu, tuż przed katastrofą smoleńską, prezydent Lech Kaczyński powierzył Andrzejowi Dudzie (podsekratarzowi stanu w swojej kancelarii) przygotowanie projektu ustawy wprowadzającej w Polsce nowe święto, które miało upamiętnić żołnierzy tzw. drugiego podziemia niepodległościowego (partyzantów walczących z nowym okupantem - Armią Czerwoną, NKWD i aparatem bezpieczeństwa władzy "ludowej").
W załącznikach artykułu Informacje GIS na temat podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi oraz informacja dla osób powracających z północnych Włoch.
28-02-2020

Arena Młodych

Na zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ks. Grzegorza Rysia do Atlas Areny przybyło kilka tysięcy młodych ludzi, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Do trzeciego i ostatniego już etapu IV edycji Konkursu Prawniczego "Od mundurka do togi" dotarło dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Malinowski i Kamil Salamaga.
18 lutego  w naszej szkole trzynastu uczniów klas trzecich oddało honorowo krew, każdy po 450ml.
25-02-2020

Zakochane III LO

14 lutego mury III Liceum przepełniała atmosfera miłości.
Radiowęzeł szkolny nadawał dedykacje, młodzież cieszyła się z otrzymanych walentynek, wszyscy mogliśmy wysłuchać wspaniałego koncertu.

Sobota 27 kwietnia 2024

Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor