W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nieco mniej uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.
03-09-2020

Urodziny Julka

W tym roku urodziny naszego Patrona będziemy obchodzić dużo skromniej niż zwykle, przede wszystkim zabraknie Jego samego. Jest to spowodowane oczywiście pandemią, której skutków doświadczył osobiście nasz Wielki Poeta. Nie, nie dopadł go wirus, ale fala hejtu, kiedy do internetu trafiło jego zdjęcie z uczennicami naszej szkoły – one w maseczkach, a On bez. W związku z tą nieprzyjemną sytuacją Wieszcz postanowił chwilowo wycofać się z życia towarzyskiego niczym Piłsudski do Sulejówka. Na tę okazję wystosował list otwarty do wszystkich swoich krytyków. Zamieszczamy go poniżej.
Z dniem 1 września 2020 roku, w związku z trwającym zagrożeniem pandemii, w III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim wprowadzone zostają procedury organizacji zajęć na terenie szkoły.
Procedury dostępne są w załączniku artykułu.
10-08-2020

UWAGA MATURZYŚCI!

Zapraszamy  do odbioru świadectw maturalnych w dniu 11.08.2020 r. od godz.10.00
W załacznikach artykułu do pobrania wykazy podręczników dla 3 oraz 4 letniego liceum.
27-07-2020

MIASTO PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
ZDALNA SZKOŁA i ZDALNA SZKOŁA plus
Informujemy, że testowanie sprzętu wykorzystywanego na maturze z informatyki odbędzie się 16 czerwca o godzinie 9.00
Należy przynieść ze sobą długopis oraz płytę z dowolnymi danymi.
Przypominamy o konieczności stosowania się do zaleceń sanitarnych.
Z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, Magdaleny Malinowskiej. Z długą i ciężką chorobą walczyła od trzech lat, z wiarą i nadzieją na jej pokonanie. Po roku leczenia powróciła do pracy z młodzieżą, bo było to nie tylko jej pasją, ale jak sama mówiła praca nie pozwalała, aby choroba stała się jedynym wyznacznikiem każdego dnia. Najbliższa rodzina i praca w szkole były dla niej najważniejsze, stąd czerpała nadzieję i temu też poświęciła swój czas. Uczyła do końca, póki choroba nie pozbawiła jej resztek sił.
04-06-2020

UWAGA MATURZYŚCI!

Prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi informacjami związanymi z egzaminem maturalnym.
Szczegóły w załączniku artykułu.
03-06-2020

UWAGA! maturzyści!

W załaczniku artykuły znajdują się Procedury bezpieczeństwa sanitarnego uczniów w czasie egzaminów maturalnych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim 8.06 – 29.06.2020.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr