Martyna Krasoń z klasy Ie zajęła III miejsce w IX Powiatowym Turnieju Recytatorskim "Emocje zakute w słowa - strofy w romantycznej odsłonie", w kategorii recytacja.
Organizatorami konkursu byli Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskego, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim i Piotrkowski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Poskich.
Gratulujemy Martynie i opiekunowi p. Renacie Hejniak.
25-10-2016

Jubileusz 60 lecia

Dnia 21 października 2016 roku obchodzono  uroczysty  jubileusz  60 lecia istnienia III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniach 14-16 września odbyły się w naszej szkole, już po raz drugi, spotkania z Jackiem Jarockim, doktorantem filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Absolwent naszej szkoły, finalista Olimpiady Filozoficznej, gościł rok temu w ramach „Projektu Kariera” i wyraził chęć współpracy w przyszłości.
07-10-2016

Otrzęsiny 2016

Dnia 30 września po raz kolejny w naszej szkole miały miejsce Otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić, czy Komisja Rekrutacyjna podjęła słuszne decyzje w sprawie przyjęcia do grona uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb. nowych pierwszoklasistów.
Podczas Otrzęsin uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, aby oficjalnie zostać włączonymi do społeczności naszej szkoły.
23.09.2016 na Bugaju odbyły się indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w ramach Licealiady 2016/2017.
Znakomicie spisał się nasz reprezentant Szymon Nowak z klasy IIIc, który zajął I miejsce.
W kategori dziewcząt bardzo dzielnie walczyła Martyna Mękarska z klasy II b, która zajęła V miejsce.
Zarówno Szymon, jak i Martyna uzyskali awans na zawody rejonowe, które odbędą się w Uniejowie.
Na stadionie Concordii odbyły się zawody L-A w ramach Licealiady 2016/2017.
Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy spisali się bardzo dobrze.
Nasze drużyny zajęły III miejsca w gronie 7 drużyn w ogólnej klayfikacji.
Jak co roku odbyły się w naszej szkole obchody urodzin patrona Juliusza Słowackiego. 5. września, z okazji 207. rocznicy urodzin wieszcza, Samorząd Uczniowski wraz z Panią Małgorzatą Perucką i Panią Bogumiłą Mierzejewską, zorganizował konkurs na najefektowniejszy tort dla wybitnego jubilata.
1 września na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/17. W trakcje uroczytości ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych, którym życzymy wszystkiego najlepszego w murach III Liceum.
W poniedziałek 5 września obchodzić będziemy 207 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły, Juliusza Słowackiego. Z tej okazji, zgodnie z tradycją, każda klasa przygotowuje tort dla Juliusza. Może on być wypiekiem własnym lub profesjonalnym (należy jednak pamiętać, że za tort robiony samodzielnie nagroda jest nieco większa).
Do tortu każda klasa ma dołączyć propozycję nazwy dla swojego wypieku (oczywiście ważne jest, by była powiązana z jego formą). Nazwa ta ma się składać z 2-3 słów i nawiązywać do kwiatów związanych z twórczością Słowackiego (np. torcik różany, tort stokrotkowy).
29-08-2016

Jubileusz 60-lecia

Jubileusz 60-lecia III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim,

Piątek 19 kwietnia 2024