Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku NATO, podczas którego minister obrony narodowej i poseł ziemi piotrkowskiej p. A. Macierewicz przywitał żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO, zmierzających do Orzysza w ramach wzmocnienia tzw. wschodniej flanki.
W bieżącym roku szkolnym zorganizowana została w naszej szkole dwukrotnie akcja honorowego krwiodawstwa: 15 listopada i 21 lutego.
Dnia 21.03.2017 roku w naszej szkole odbył sie "Dzień języków pod znakiem wiosny". Zadaniem ucznów było przygotowanie stoiska na temat wylosowanego państwa. Mieliśmy okazję zobaczyć takie państawa jak min.: Norwegia, Chiny czy Niemcy.
Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie na „Najfajniejszą szkołę pondagimnazjalną w powiecie piotrkowskim”.  Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli absolwentów oraz ich rodziny i znajomych do głosowania na III LO. Głosowanie trwa do 28.04 za pośrednictwem Facebooka i sms. Zachęcamy do głosowania pod linkiem
 po prawej stronie znajdują się opisane formy możliwości oddawania głosów. Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem plebiscytu dostępnym pod linkiem :
Uczeń klasy IB Eryk Zywert zakwalifikował się do finału XXIX Olimpiady Filozoficznej, który odbędzie się 22 kwietnia w Warszawie.
Znalazł się w gronie 132 najlepszych uczniów w Polsce. Jest to niewątpliwie wielki sukces, zarówno samego Eryka jak i naszej szkoły.
W finale Eryk będzie musiał obronić wcześniej napisaną pracę konkursową oraz wykazać się umiejętnościami czytania i analizowania tekstu filozoficznego.
Dnia 24 marca odbył się w Łodzi etap rejonowy konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych Turbolandeskunde. Drużyna w składzie Kinga Bernacka kl. IIC, Dominika Kwiatosińska kl. IIA i Dawid Cieślak kl. IID, która reprezentowała naszą szkołę, zdobyła trzecie miejsce. Sedecznie gratulujemy zwycięzcom zdobycia zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów!  Opiekunem grupy była p. Agnieszka Pluta-Kopertowska.
24-03-2017

Dzień Matematyki

14.03.2017r. w IIILO świętowaliśmy Dzień Matematyki. W zabawie udział wzięli uczniowie klas politechnicznych - IC, ID, IIC oraz IID.
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie ucznia III LO.
Dnia 15.02.2017r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Eliminacje Miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", w których uczeń klasy 1c Damian Mamrot pod kierunkiem p. Agnieszki Warakomskiej Mikusek pokonał wzystkich konkurentów i w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął I miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu.
Mateusz Zielonka znalazł się w finale etapu okręgowego Olimpiady Historycznej w Łodzi. Jego specjalność to oczywiście historia najnowsza.
Uczeń III LO Mateusz Zielonka zanotował kolejny sukces. Jego artykuły zyskały uznanie redakcji czasopisma Wojsko i Technika http://zbiam.pl/artykły/wojsko-i-technika-12017/

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon