Zaprazamy do obejrzenia relacji filmowej i fotograficznej ze szkolnej Wigilii.
Dnia 9.grudnia odbyły sie Mistrzostwa Miasta w pływaniu.
Znakomicie spisały sie sztafety dziewcząt i chłopców, które awansowały na zawody rejonowe. Opiekunami grup byli: Sylwia Bednarek i Arkadiusz Ślęzakiewicz.
14.grudnia miały miejsce zawody w tenisa stołowego dziewcząt. Nasze zawodniczki- Aleksandra Adasiak z kl.2f oraz Karolina Dukowska z kl.1e okazały się bezkonkurencyjne zajmując I miejsce i uzyskując awans na styczniowe zawody rejonowe. Opiekunem zespołu była Sylwia Bednarek. Dziękujemy i czekamy na dalsze sukcesy!
Dnia 6 grudnia przedstawiciele klas drugich wraz z przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i opiekunem Pania Sylwia Bednarek odwiedzili mieszkańców Domu Małego Dziecka w Piotrkowie przywożąc im prezenty w postaci ubranek i środków higieny.
Mali Milusińscy miło spędzili czas na zabawie z naszymi uczniami. Należy nadmienić, iż organizatorem zbiórki darów był SU wraz z opiekunkami, p. Sylwią Bednarek i p. Mileną Fajkowską. Miejmy nadzieje, ze akcja bedzie organizowana corocznie! Dziękujemy uczniom klas drugich!
Właśnie wystartowała VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą” przeznaczonego dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Swój projekt "Sarmackie wojaże" zgłosiła zainspirowana przez swojego wychowawcę klasa 1A.
Pomóżmy naszym koleżenkom i kolegom zdobyć fundusze na realizację projektu.
Głosujemy klikając w poniższy link:
Zachęcajcie do oddawania głosu swoją rodzinę i znajomych, udostępniajcie informacje. Najbardziej aktywni zostaną nagrodzeni!
24 listopada odbył się w naszej szkole coroczny kiermasz świąteczny, podczas którego uczniowie klas pierwszych i drugich sprzedawali własnoręczne wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, które mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem i oryginalnością. Na barwnych stoiskach można było znaleźć stroiki, choinki, bombki, kartki świąteczne, szopki bożonarodzeniowe i wiele innych niepowtarzalnych rękodzieł. Całości klimatu dopełniła odpowiednia muzyka, stroje oraz wypieki  przygotowane przez młodzież.  Kiermasz połączony był z konkursem międzyklasowym pod hasłem "Stroiki zamiast choinek i ozdoby z recyklingu", którego celem było uhonorowanie klasy wykazującej największe  umiejętności  marketingowe.
21 listopada 2016r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej uczennica naszej szkoły, Natalia Mika, odebrała z rąk p. Grzegorza Wierzchowskiego, łódzkiego kuratora oświaty Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Natalia oraz 238 innych stypendystów wysłuchała krótkich wykładów z dziedziny matematyki oraz budowy maszyn napędzanych energią ze źródeł odnawialnych.
Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do udziału w II edycji Szkolnego Turnieju League of Legends.
W tym roku chcemy dodać kolejną grę, jaką jest Hearthstone, oczywiście gdy zbierze się odpowiednia ilość chętnych!
Turniej odbędzie się 17-18.01.2017, więc macie szanse zebrać do tego czasu wasze drużyny!
Regulamin oraz inne informacje dotyczące sprzętu i nagród zostaną opublikowane bliżej terminu rozgrywek.
Wstępne zapisy, jak i również pytania prosimy kierować do:
Marcela Kozień z klasy IID, organizatora turnieju.
18 listopada 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu literackiego pn. „Anioły są wśród nas”.
Organizatorami konkursu byli Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Piotrkowie Trybunalskim.
WYRÓŻNIENIE w konkursie otrzymał  ERYK ZYWERT uczeń klasy I b, wspierany przez p. Renatę Hejniak.
Wpisaliśmy się godnie w obchody Święta Niepodległości 11 Listopada w naszym mieście. W kościele O.O. Jezuitów odbył się Koncert Laureatów XVIII Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa, organizowanego przez Urząd Miasta, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej oraz kustosza Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.
W dniu 10 listopada 2016 roku w Filharmonii Łódzkiej  podziwialiśmy szczególny koncert. Przed nim miał miejsce występ w foyer młodzieżowej Orkiestry Dętej z Uniejowa a po powitaniach uczestników i gości wystąpiła z rewelacyjnie przygotowanym programem Schola Dzieciąco - Młodzieżowa Parafii Podwyższenia Krzyża z Moszczenicy (także z udziałem uczniów III LO w Piotrkowie – Emilii Sobali, Dominiki Kuchty, Jakuba Janczaka). Kierownikiem muzycznym Scholi jest absolwent III LO  Pan Robert Bykowski

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon