"Po profilu biologiczno-chemicznym jedyną interesującą drogą kształcenia stanowią studia medyczne" – bardziej mylnego, ale też i często powtarzanego stereotypu trudno doszukać się w głowach wielu ludzi. Ten absurdalny mit ostatecznie obalić mieli okazję uczniowie klasy IIF pod czujnym okiem swych opiekunów.
Uczennice klasy IA naszego LO przekazały prezenty dla dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim
8.lutego 2017 roku w XXXII liceum w Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie stołowym. Nasz rejon w kategorii dziewcząt reprezentowały zawodniczki I i III piotrkowskiego liceum. W zawodach startowało 12 drużyn.

W dniu 04.02.2017 odbył się szkolny rajd rowerowy. To już 2 z 4 zaplanowanych na ten rok szkolny rajdów.
Do pobrania regulamin XV Piotrkowskiego Zlotu Turystycznego - kliknij
Miesięcznik "Pespektywy" opublikował aktualny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych.
W rankingu notowanych jest 500 najlepszych szkół w kraju, którym w zależności od pozycji przyznawany jest honorowy tytuł  „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2017 będący potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół.
Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Społeczność naszego liceum ma powody do zadowolenia.
Praca naszych nauczycieli i uczniów zaowocowała 299 lokatą w rankingu. Dzięki temu z dumą prezentujemy "srebrną tarczę" - znak jakości III LO.
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".
Zaprazamy do obejrzenia relacji filmowej i fotograficznej ze szkolnej Wigilii.
Dnia 9.grudnia odbyły sie Mistrzostwa Miasta w pływaniu.
Znakomicie spisały sie sztafety dziewcząt i chłopców, które awansowały na zawody rejonowe. Opiekunami grup byli: Sylwia Bednarek i Arkadiusz Ślęzakiewicz.
14.grudnia miały miejsce zawody w tenisa stołowego dziewcząt. Nasze zawodniczki- Aleksandra Adasiak z kl.2f oraz Karolina Dukowska z kl.1e okazały się bezkonkurencyjne zajmując I miejsce i uzyskując awans na styczniowe zawody rejonowe. Opiekunem zespołu była Sylwia Bednarek. Dziękujemy i czekamy na dalsze sukcesy!
Dnia 6 grudnia przedstawiciele klas drugich wraz z przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i opiekunem Pania Sylwia Bednarek odwiedzili mieszkańców Domu Małego Dziecka w Piotrkowie przywożąc im prezenty w postaci ubranek i środków higieny.
Mali Milusińscy miło spędzili czas na zabawie z naszymi uczniami. Należy nadmienić, iż organizatorem zbiórki darów był SU wraz z opiekunkami, p. Sylwią Bednarek i p. Mileną Fajkowską. Miejmy nadzieje, ze akcja bedzie organizowana corocznie! Dziękujemy uczniom klas drugich!
Właśnie wystartowała VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą” przeznaczonego dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Swój projekt "Sarmackie wojaże" zgłosiła zainspirowana przez swojego wychowawcę klasa 1A.
Pomóżmy naszym koleżenkom i kolegom zdobyć fundusze na realizację projektu.
Głosujemy klikając w poniższy link:
Zachęcajcie do oddawania głosu swoją rodzinę i znajomych, udostępniajcie informacje. Najbardziej aktywni zostaną nagrodzeni!

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat