III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Dnia 2 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Projekt Kariera". Tym razem gościliśmy Pana Konrada Janiszewskiego - studenta kierunku geodezja i kartografia na Akademii Morskiej w Szczecinie. W spotkaniu wzięły udział klasy o profilu matematyczno-geograficznym.
18 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach kontynuacji „Projektu: Kariera!”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas o profilu matematyczno-fizycznym. Tym razem gościliśmy dwie absolwentki naszego liceum panią Monikę Kamocką – studentkę mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Łódzkiej i panią Joannę Kalisz– studentkę lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Warszawskiej.
4 marca 2016 roku w naszej szkole mieliśmy okazję gościć kolejnego z absolwentów, Pana Marcina Wojtanię – dziennikarza sportowego w kanale sportowym Orange, obecnie specjalistę PR w kanale Eleven Sports.
Pan Marcin opowiedział nam o wadach i zaletach swojej pracy, nie ukrywając przy tym, że jest to zawód wymagający dosyć silnego charakteru. Dowiedzieliśmy się także, jakie studia najlepiej wybrać, aby iść w podobnym kierunku. Na pewno każdemu z nas w pamięci zapadły słowa, że skoro jesteśmy w takim liceum, jakim jest III LO, to już osiągnęliśmy w życiu sukces i mamy ułatwioną drogę do większych sukcesów w przyszłości. Pan Marcin z chęcią udzielił również szczerych odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Serdecznie dziękujemy!
Dnia 2 marca 2016 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Pana Łukasza Frątczaka, reportera TVN24. Kolejny absolwent naszego liceum, który odniósł ogromny sukces, chętnie opowiedział nam o wadach i zaletach swojej pracy. Dzięki jego stuprocentowej szczerości mogliśmy dowiedzieć się, że  zawód dziennikarza nie jest drogą łatwą, a wręcz przeciwnie czeka na niej wiele trudności.
Ze spotkania wynieśliśmy jednak myśl, że do sukcesu potrzeba ciężkiej pracy i determinacji, co nasz gość wielokrotnie podkreślał w swojej wypowiedzi. Mieliśmy również okazję poznać proces powstawania materiału, usłyszeć o zwyczajnym dniu reportera i zasadach pracy panujących w redakcji i telewizji. Przyjacielskie podejście Pana Łukasza sprawiło, że wszyscy podczas rozmowy śmiało zadawali pytania, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi w każdej nurtującej nas kwestii.
Dnia 11 lutego br. w ramach „Projektu – Kariera!” gościliśmy w naszej szkole Pana Kapitana Adriana Dziubeckiego, starszego specjalistę ds. kontrolno-rozpoznawczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Pan Adrian jest absolwentem naszej szkoły więc w pierwszych słowach odwołał się do nauki. To ona odgrywa kluczową role w osiągnięciu sukcesu. Wspomniał również swoich nauczycieli i podziękował Im, za tak wysoki poziom nauczania.  Jak powiedział: "nigdy nie żałowałem, że wybrałem III Liceum".
8 lutego 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Projekt - Kariera!", którego gościem była Pani Klaudia Krawczyk – absolwentka naszej szkoły, obecnie studentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas o profilu prawniczym.
4 listopada odbyło się w naszej szkole drugie spotkanie z cyklu "Projekt: Kariera!" Tym razem gościem była absolwentka naszej szkoły, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Medycznej w Łodzi - pani doktor Daria Łuczak, która początkowo swoje losy związała z ekonomią, ostatecznie zaś zdecydowała się na pracę lekarza-anestezjologa.
Czym jest ludzki umysł?
19 i 20 października inaugurowaliśmy w naszej szkole cykl spotkań pod hasłem "Projekt: Kariera!". Jest to uczniowska inicjatywa, która ma na celu umożliwienie młodzieży spotkania się i porozmawiania z ludźmi, zwłaszcza absolwentami III LO, reprezentującymi ciekawe zawody.
Jako pierwszego gościliśmy pana Jacka Jarockiego, obecnie doktoranta filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który starał się przekonać słuchaczy, że humanistyka może być ciekawym pomysłem na życie.