III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Dnia 11 lutego br. w ramach „Projektu – Kariera!” gościliśmy w naszej szkole Pana Kapitana Adriana Dziubeckiego, starszego specjalistę ds. kontrolno-rozpoznawczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Pan Adrian jest absolwentem naszej szkoły więc w pierwszych słowach odwołał się do nauki. To ona odgrywa kluczową role w osiągnięciu sukcesu. Wspomniał również swoich nauczycieli i podziękował Im, za tak wysoki poziom nauczania.  Jak powiedział: "nigdy nie żałowałem, że wybrałem III Liceum".
8 lutego 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Projekt - Kariera!", którego gościem była Pani Klaudia Krawczyk – absolwentka naszej szkoły, obecnie studentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas o profilu prawniczym.
4 listopada odbyło się w naszej szkole drugie spotkanie z cyklu "Projekt: Kariera!" Tym razem gościem była absolwentka naszej szkoły, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Medycznej w Łodzi - pani doktor Daria Łuczak, która początkowo swoje losy związała z ekonomią, ostatecznie zaś zdecydowała się na pracę lekarza-anestezjologa.
Czym jest ludzki umysł?
19 i 20 października inaugurowaliśmy w naszej szkole cykl spotkań pod hasłem "Projekt: Kariera!". Jest to uczniowska inicjatywa, która ma na celu umożliwienie młodzieży spotkania się i porozmawiania z ludźmi, zwłaszcza absolwentami III LO, reprezentującymi ciekawe zawody.
Jako pierwszego gościliśmy pana Jacka Jarockiego, obecnie doktoranta filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który starał się przekonać słuchaczy, że humanistyka może być ciekawym pomysłem na życie.