Uczennince Aleksandra Adasiak (IIIf), Karolina Dukowska (IIe) oraz Karina Kuwerska (Ic) awansowały do finału ogólnopolskiego Licealiady 2018.
Konkurs "Od mundurka do togi" organizowany jest przez I LO im.Juliusza Słowackiego w Częstochowie i kancelarię prawniczą Dawid & Partnerzy. Pierwszy etap odbył się we wspomnianym wyżej liceum z naszej Rodziny Szkół im. J. Słowackiego i polegał na rozwiązaniu testu za zakresu wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o prawie.
Na temat studiów medycznych krążą liczne legendy. Jednak jak można było się dowiedzieć w trakcie kolejnego w tym roku szkolnym spotkania z cyklu "Projekt Kariera" - medycyna nie taka straszna jak ją malują. Pani Justyna Alama – absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uspokoiła osoby zainteresowane studiami medycznymi podkreślając, że medycyna to nie tylko same egzaminy. Przy dobrej organizacji studenci bez problemu znajdą czas na różnego rodzaju aktywności.
Miesięcznik "Pespektywy" opublikował aktualny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych.
8 stycznia 2018 roku odwiedzili nas sympatyczni goście z Kostromy. Była to grupa młodzieży i pedagogów reprezentująca Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży- ośrodek, który jest miejscem zajęć z zakresu teatru, tańca, plastyki oraz innych form pracy artystycznej młodych ludzi.
Turniej odbędzie się w czasie ferii zimowych, w dniach 6 i 7 lutego.
Wszelskich informacji udzielają Adrian Wojtasik lub Adam Piórkowski z klasy 2D.

Wytyczne III Szkolnego Turnieju League of Legends:
  1. Każda drużyna musi się składać z przynajmniej 5 osób (ewentualnie + 2 rezerwowych).
  2. Każda drużyna musi wybrać swojego lidera.
  3. Każda drużyna musi posiadać własną nazwę.
  4. Drużyny mogą składać się z uczniów różnych klas III LO.
  5. Sprzęt własny, który możemy przynieść to: podkładka pod mysz, słuchawki z złączem Jack lub USB (jeżeli będą działać bez instalacji dodatkowych sterowników).
  6. Każda drużyna ma około 10 min. na przygotowanie się do rozgrywki.
  7. Gramy do jednego zwycięstwa.
  8. Przestrzeganie zasad kultury osobistej podczas trwania turnieju.
  9. Obowiązuje obuwie zastępcze!

Wytyczne III Szkolnego Turnieju Hearthstone:
  1. Do turnieju mogą przystąpić tylko uczniowie III LO.
  2. Sprzęt własny, który możemy przynieść to: podkładka pod mysz, słuchawki ze złączem Jack lub USB (jeśli będą działać bez instalacji dodatkowych sterowników).
  3. Gracz ma około  10 min. na przygotowanie się do rozgrywki.
  4. Ilość zwycięstw do osiągnięcia zostanie ustalona na podstawie ilości zgłoszonych graczy.
  5. Przestrzeganie zasad kultury osobistej podczas trwania turnieju.
  6. Obowiązuje obuwie zastępcze.
22 grudnia podczas ostatniego, przedświątecznego spotkania odbyła się wzruszjąca uroczystość.
Społeczność szkolna pożegnała wieloletnich pracowników, "ikony III Liceum" p. Lucynę Balcerzyk i p. Franciszka Coka, którzy postanowili odejść na emeryturę.
Dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego najlepszego na "nowej drodze życia"!
22 grudnia artyści pod kierownictwem opiekunów Samorządu Szkolnego wprowadzili społeczność III Liceum w świąteczny nastrój.
Liczna publiczność zobaczyła przedstawienie składające się z fragmentów utworu "Opowieść Wigilijna", nie obyło się również bez współnego kolędowania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.
W dniach 15.12-17.12 w Bielsku Białej odbył się turniej finałowy Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski kadetek w tenise ziemnym.
W drużynie gospodyń - BKT Advantage Bielsko-Biała od kilku lat z sukcesami występuje nasza uczenninca Aleksandra Nadajewska.
Mateusz Kamecki IIB, Kacper Wawszczyk IIA, Eryk Zywert IIB zakwalifikowali się do II etapu XXX Olimpiady Filozoficznej.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl