Dnia 7 i 9 listopada 2017r. odbyła się XIX edycja konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa". Wzięło w niej udział 7 uczniów naszej szkoły, 6 z nich zakwalifikowało się do udziału w finale konkursu.
Galopem do niepodległości. Pieśni  Legionów 1914-1917
Tegoroczne przedstawienie z okazji Święta Niepodległości nawiązywało do rocznic związanych z osobami dwóch wielkich  Naczelników naszego narodu – Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego a jednocześnie ukazać miało obraz walki legionów polskich w czasie I wojny światowej zawarty w piosenkach komponowanych w okopach tamtej wojny.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na pokaz filmów i spotkania
W dniu 13.11.2017 r. o godz. 18.30 w kościele Ojców Jezuitów, z udziałem III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, była celebrowana Msza Święta w intencji Ojczyzny.
13 pażdziernika 2017 roku artyści związani ze szkolnym teatrem Spektator 2, którym opiekunem jest p. Renata Hejniak, zaprezentowali koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Występu wysłuchali nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci związani z III LO oraz uczniowie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
28 listopada 2017 r. w naszej szkole odbędą się konkursy języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów gimnazjów.
24-10-2017

Otrzęsiny 2017

12 października Samorząd Uczniowski zorganizował "Otrzęsiny klas pierwszych"
Na sali gimnastycznej działo się bardzo wiele. Zapraszamy do galerii artykułu, gdzie zamieszczamy bogatą dokumentację fotograficzną z imprezy.
Eryk Zywert z klasy II b oraz Mateusz Zielonka z klasy III b zostali stypendystami programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, objętego honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
17-10-2017

Biwak integracyjny

W ostatni weekend września klasy 1b, 1c i 1d wybrały się do Sulejowa na biwak integracyjny. Wyjazd stanowił doskonała okazję, by poznać się nieco lepiej między sobą oraz z wychowawcą.
Przedstawiciele społeczności III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim – nauczyciele i uczniowie z pocztem sztandarowym oddali cześć naszemu absolwentowi, znakomitemu twórcy dzieł filmowych, teatralnych i telewizyjnych, wybitnemu teoretykowi sztuki filmowej, profesorowi Grzegorzowi Królikiewiczowi.

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat