Eryk Zywert z klasy II b oraz Mateusz Zielonka z klasy III b zostali stypendystami programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, objętego honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
17-10-2017

Biwak integracyjny

W ostatni weekend września klasy 1b, 1c i 1d wybrały się do Sulejowa na biwak integracyjny. Wyjazd stanowił doskonała okazję, by poznać się nieco lepiej między sobą oraz z wychowawcą.
Przedstawiciele społeczności III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim – nauczyciele i uczniowie z pocztem sztandarowym oddali cześć naszemu absolwentowi, znakomitemu twórcy dzieł filmowych, teatralnych i telewizyjnych, wybitnemu teoretykowi sztuki filmowej, profesorowi Grzegorzowi Królikiewiczowi.
W dniach 26-29 września w III LO odbędą się IV "Jesienne spotkania z Filozofią".
W dniach 15-17.09 Bielsko Biała gościła najlepsze drużyny tenisowe kadetek w naszym kraju.
W składzie gospodyń - BKT Advantage Bielsko-Biała wystąpiła uczennica pierwszej klasy naszego liceum Aleksandra Nadajewska.
Tradycyjnie "na słodko" uczciliśmy rocznicę urodzin Juliusza Słowackiego.
Tradycyjnie o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej spotkali się nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz młodzież z klas I i II.
W trakcie krótkiej uroczystości ślubowanie złożyli pierwszoklasiści.
Naszym nowym uczniom życzymy szybkiej aklimatyzacji. Wszystkim samych sukcesów w roku szkolnym 2017/2018.
23-06-2017

Dyktando szkolne

W roku szkolnym 2016/17 odbyła się XIX edycja konkursu "Dyktando  szkolne".
Do konkursu przystąpiło 527 uczniów z klas I-III.
1 czerwca dla gości z gimnazjów oraz naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dnia otwartych drzwi.
Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informującą o proceduach związanych z wyrobieniem dowodu osobistego on line.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy