III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

W godzinach 10:00-16:00 dnia 22 kwietnia 2016 roku w sali "Ikar" Instytutu Lotnictwa w Warszawie odbyła się Specjalna Konferencja Wiropłatowa zorganizowana z okazji 60-lecia rozpoczęcia produkcji śmigłowców w PZL-Świdnik. Zgromadziło się na niej wiele ważnych osobistości. Nie zabrakło również przedstawiciela z naszej szkoły - Mateusza Zielonki z klasy IB, który otrzymał specjalne zaproszenia od Zarządu Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Świdnik" S.A. jako dziennikarz wraz opiekunem magistrem Maciejem Pawłowskim.
Zapraszamy charytatywny piknik "Razem dla Julianny"
Komisja konkursowa rozstrzygnęła wyniki konkursu dotyczącego historii naszej szkoły oraz życia i twórczości jej patrona, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski.
Oto lista zwycięzców:
  • miejsce pierwsze Alicja Podgrodzka (kl. II A)
  • miejsce drugie Zuzanna Ćwiklińska (kl. IIA )
  • miejsce trzecie Magdalena Rogozińska (kl. III B)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że uczniowie wzbogacili wiedzę o dziejach szkoły oraz działalności jej patrona, Juliusza Słowackiego.

 
Dnia 21 października 2016 r. odbędzie się uroczystość z okazji Jubileusz 60 lecia szkoły.
Absolwentów zainteresowanych organizacją, w tym dniu, spotkań klasowych prosimy o kontakt z dyrekcją lub sekretariatem szkoły do dnia 31.07 2016 r.
Zapraszamy do zgłaszania propozycji dotyczących tej uroczystości.
W związku z tym szczegółowy program imprezy zamieszczopny zostanie na stronie szkoły w terminie późniejszym.
Informujemy, że uroczystość pożegnania klas III odbędzie się w piątek 29 kwietnia, o godz. 10.00
26-04-2016

Dzień Flagi

Samorząd Uczniowski informuje, że w dniu 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole będzie obchodzony Dzień Flagi (02. 05.). Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do uczczenia tego dnia. Prosimy o galowy strój i znaczek flagi.
Kacper Mika z klasy III f zdobył wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Chemicznym pod hasłem "Nie zobojętniaj się na chemię", orgaznizowanym przez II LO w Radomsku.
Podsumowanie odbyło się 5 kwietnia w II Liceum w Radomsku.
01-04-2016

Koncert dla Julki

Koncert dla Julki
Dnia 21 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny, będący podsumowaniem akcji zbiórki pieniędzy, sprzedaży ciast i kartek świątecznych. Zebrane środki pieniężne, w kwocie 6031,70 zł, przeznaczone zostały na rehabilitację dla naszej koleżanki Julki, uczennicy klasy II B, która w ubiegłym roku szkolnym uległa poważnemu wypadkowi. Szanse na powrót Julki do zdrowia daje tylko długa, specjalistyczna, a zarazem kosztowna rehabilitacja.
W dniu 8 marca w naszej szkole odbyła się zorganizowana już po raz drugi w tym roku szkolnym przez Szkolne Koło PCK akcja honorowego krwiodawstwa. Wzięli w niej udział pełnoletni uczniowie głównie z klas trzecich. Zgłosiło się 29 osób, ostatecznie krew oddało 16, każdy po 450 ml. Wszyscy otrzymali posiłki regeneracyjne.
Wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w tej szlachetnej akcji serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi.
Kolejną taką zbiórkę planujemy na jesień. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów do uczestnictwa w niej.
Nasza uczennica i Wasza koleżanka z klasy II b, Julianna Barczak, potrzebuje pomocy.
Niektórzy z was wspierali już Julkę duchowo lub oddając dla Niej krew. Okazuje się, że to wciąż za mało. Julka nadal potrzebuje naszej pomocy. Wiele już osiągnęła walcząc o życie, ale jeszcze ogromna praca przed Nią w dochodzeniu do zdrowia. Obecnie poddawana jest kosztownej rehabilitacji. Duże wsparcie i miłość bliskich już nie wystarczą, potrzebne są pieniądze na rehabilitację.

PROSIMY, LICZĄC NA WASZE OGROMNE SERCA, WESPRZYJCIE SZKOLNĄ AKCJĘ ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA DALSZE LECZENIE JULKI!!!

W dniach 7-11 marca 2016 każdy z Was do klasowego skarbnika może przekazać dowolną kwotę na ten cel.
Ponadto w najbliższej przyszłości planujemy zorganizować KONCERT CHARYTATYWNY dla Julii oraz podejmować inne działania w celu pomocy.

OTWÓRZCIE SERCA I POMÓŻCIE JULCE
PROSIMY!!!

LICEALISTO!
Jeśli masz jakieś pomysł na jeszcze inne formy pomocy Julce, zgłoś się do OPIEKUNÓW SAMORZĄDU SZKOLNEGO lub PEDAGOGA SZKOLNEGO.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Poniedziałek 23 maja 2022

Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan

Na skróty

Galerie