III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyku ,,Projekt: Kariera”. Gościliśmy pana Krzysztofa Jaśkiewicza, który ukończył studia na Politechnice Łódzkiej i posiada tytuł mgr. inż. elektroniki i i telekomunikacji.  W obecnej chwili pracuje jako programista w firmie Rndity sp. z o.o.
W naszej szkole ponownie rozpoczęły się spotkania z cyklu Projekt: Kariera! W tym roku szkolnym naszym pierwszym gościem był pan Michał Trajdos, absolwent duńskiej uczelni Business Academy Aarhus na kierunku Chemical And Biotechnical Science, a obecnie pracownik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się 25 września i uczestniczyli w nim głównie uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym.
12 maja przyszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!". Tym razem, dzięki naszemu gościowi, panu Tomaszowi Ziółkowskiemu, mogliśmy zapoznać się z pracą operatora filmowego. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawy i wyjątkowy zawód.
7 kwietnia  w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu "Projekt Kariera". Tym razem gościliśmy Pana Patryka Michalskiego - reportera Programu Pierwszego Polskiego Radia.
10 marca w ramach „Projektu: Kariera!" gościliśmy w naszej szkole pana Łukasza Gliszczyńskiego - lekarza weterynarii, specjalistę radiologii weterynaryjnej, współzałożyciela lecznicy „Jamniczek" w Piotrkowie Trybunalskim.
17 lutego 2017 roku po raz trzeci w tym roku szkolnym w III Liceum Ogólnokształcącym spotkaliśmy się w ramach „Projektu Kariera”. Naszym gościem była pani Joanna Paul, obecnie studentka Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
Dnia 2 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Projekt Kariera". Tym razem gościliśmy Pana Konrada Janiszewskiego - studenta kierunku geodezja i kartografia na Akademii Morskiej w Szczecinie. W spotkaniu wzięły udział klasy o profilu matematyczno-geograficznym.
18 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach kontynuacji „Projektu: Kariera!”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas o profilu matematyczno-fizycznym. Tym razem gościliśmy dwie absolwentki naszego liceum panią Monikę Kamocką – studentkę mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Łódzkiej i panią Joannę Kalisz– studentkę lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Warszawskiej.
4 marca 2016 roku w naszej szkole mieliśmy okazję gościć kolejnego z absolwentów, Pana Marcina Wojtanię – dziennikarza sportowego w kanale sportowym Orange, obecnie specjalistę PR w kanale Eleven Sports.
Pan Marcin opowiedział nam o wadach i zaletach swojej pracy, nie ukrywając przy tym, że jest to zawód wymagający dosyć silnego charakteru. Dowiedzieliśmy się także, jakie studia najlepiej wybrać, aby iść w podobnym kierunku. Na pewno każdemu z nas w pamięci zapadły słowa, że skoro jesteśmy w takim liceum, jakim jest III LO, to już osiągnęliśmy w życiu sukces i mamy ułatwioną drogę do większych sukcesów w przyszłości. Pan Marcin z chęcią udzielił również szczerych odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Serdecznie dziękujemy!
Dnia 2 marca 2016 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Pana Łukasza Frątczaka, reportera TVN24. Kolejny absolwent naszego liceum, który odniósł ogromny sukces, chętnie opowiedział nam o wadach i zaletach swojej pracy. Dzięki jego stuprocentowej szczerości mogliśmy dowiedzieć się, że  zawód dziennikarza nie jest drogą łatwą, a wręcz przeciwnie czeka na niej wiele trudności.
Ze spotkania wynieśliśmy jednak myśl, że do sukcesu potrzeba ciężkiej pracy i determinacji, co nasz gość wielokrotnie podkreślał w swojej wypowiedzi. Mieliśmy również okazję poznać proces powstawania materiału, usłyszeć o zwyczajnym dniu reportera i zasadach pracy panujących w redakcji i telewizji. Przyjacielskie podejście Pana Łukasza sprawiło, że wszyscy podczas rozmowy śmiało zadawali pytania, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi w każdej nurtującej nas kwestii.