Mury III LO często odwiedzają absolwenci - zwykle w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy po maturze. Później są kolejne etapy życia: studia, praca, rodzina i o swoim liceum zapomina się. Bywa, że wybierając szkołę średnią dla swojego dziecka, po 20 latach wraca się do "Trójki".
9 stycznia 2020 roku uczestnicy cyklicznie odbywających się spotkań w ramach „Projektu: Kariera” mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zawodu diagnosty laboratoryjnego. Prelekcję dla uczniów poprowadziła pani Karolina Marszalec — absolwentka naszego liceum, zdobywającą obecnie doświadczenie zawodowe w jednym z łódzkich szpitali.

Dnia 29 listopada 2019 roku uczniowie klasy ekonomicznej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez absolwenta III LO pana Szymona Salę – studenta geoinformacji na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
25 października 2019 roku w ramach realizacji ,,Projektu: Kariera" gościliśmy w naszej szkole jej absolwenta, pana kpr. pchor. Jakuba Karolińskiego, studenta Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
30 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”. Tym razem gościliśmy studentów studiów doktoranckich Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej, absolwentów III LO Dominika Pietrzaka i Mateusza Imielę.
Wiedza, ambicja ,technologia  - te trzy słowa idealnie oddają charakter WAT, czyli Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W piątek, 19 października mieliśmy przyjemność gościć absolwenta naszego liceum pana Mariusza Bińkowskiego, studenta wcześniej wspomnianej uczelni wyższej. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu ,, Projekt Kariera”, organizowanego już od kilku lat w naszej szkole.
Dnia 12 stycznia w naszym liceum odbyło się już trzecie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu ,,Projekt Kariera”. Tym razem gościliśmy panią Agnieszkę Jabłońską- absolwentkę japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ze względu na fakt, że, aż kilkunastu uczniów naszej szkoły interesuje się nauką języka japońskiego oraz kulturą Japonii.
Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyku ,,Projekt: Kariera”. Gościliśmy pana Krzysztofa Jaśkiewicza, który ukończył studia na Politechnice Łódzkiej i posiada tytuł mgr. inż. elektroniki i i telekomunikacji.  W obecnej chwili pracuje jako programista w firmie Rndity sp. z o.o.
W naszej szkole ponownie rozpoczęły się spotkania z cyklu Projekt: Kariera! W tym roku szkolnym naszym pierwszym gościem był pan Michał Trajdos, absolwent duńskiej uczelni Business Academy Aarhus na kierunku Chemical And Biotechnical Science, a obecnie pracownik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się 25 września i uczestniczyli w nim głównie uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym.
12 maja przyszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!". Tym razem, dzięki naszemu gościowi, panu Tomaszowi Ziółkowskiemu, mogliśmy zapoznać się z pracą operatora filmowego. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawy i wyjątkowy zawód.